מצנע: יש פגם במעורבותו של חיים רמון במפלגה

מס' 2 ב"תנועה" התייחס למעורבותו של רמון בעבודת המפלגה על רקע המאבק למניעת השתתפותו של נתן אשל במו"מ הקואליציוני

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

עמרם מצנע, השני ברשימת התנועה בראשות ציפי לבני, אומר כי יש פגם במעורבותו של חיים רמון במפלגה, בשל הרשעתו במעשה מגונה. מצנע אמר את הדברים אתמול (רביעי) בראיון לרדיו גלי ישראל. תחילה התנגד לניהול משא ומתן קואליציוני עם נתן אשל. זאת, בניגוד לעמדה הרשמית של מפלגתו, שהשיבה ביום ראשון לשאלת "הארץ" בעניין זה כי אינה מנהלת מו"מ קואליציוני, אך הוסיפה כי "אם יתנהל, איננו בוחרים את נציגי הצד השני".

"באופן עקרוני אני חושב שזה אדם שלא ראוי שימשיך למשוך בחוטים בקדמת הבמה וגם לא מאחורי הבמה", אמר מצנע בהתייחסו לאשל, שהתחייב לא לעבוד בשירות הממשלתי לאחר עזיבתו את משרד ראש הממשלה. "אם נתניהו רוצה להתייעץ בו בחדרים סגורים אז בבקשה. אנחנו, לא ראוי שנשב – אם נגיע למצב כזה – עם אנשים כאלו, כמו שלא ראוי בכלל לשבת עם אנשים שנשפטו ונענשו בעבירות מהסוג הזה ומסוגים אחרים".

בהמשך לדברים האלה, אמר המראיין קלמן ליבסקינד: "זה קצת מוזר מר מצנע, כי אתה יודע שמי שמושך בחוטים או משך בחוטים בהקמת המפלגה שלכם הוא חיים רמון, עבריין מין שהורשע במעשים מגונים, נדמה לי בהרשעה מעט יותר חמורה מזו של נתן אשל". מצנע השיב: "אתה צודק, בשביל זה הוא לא בקדמת הבמה. ואני באמת חושב שיש בזה איזשהו פגם".

מצנע ורמון בימיהם במפלגת העבודהצילום: אוריאל סיני

רמון הורשע לפני שש שנים במעשה מגונה בקצינה בצה"ל, שנישק בניגוד לרצונה. בית המשפט לא הטיל עליו קלון. "האירוע היה נקודתי וחד פעמי, שאין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין או במי שדבק בו דפוס עברייני", נכתב בגזר הדין. רמון היה מעורב בהקמת התנועה וייעץ ללבני במהלך הבחירות.

בימים האחרונים, בעקבות הצלחת המחאה נגד אשל, החל ברשת לחץ למנוע גם את מעורבותו של רמון במו"מ הקואליציוני. רויטל מדר, שיזמה את המחאה נגד אשל, פתחה דף למאבק ברמון. "נכון להיום, כל שיתוף פעולה בין לבני לרמון מהווה קלון על לבני ועל מפלגת התנועה", כתבה. כמה גולשים נוספים מתחו ביקורת על מעורבותו של רמון בתנועה בעמוד הפייסבוק של לבני.

ביום שני הגיבה התנועה בעמוד הפייסבוק: "עוד לא הוקם צוות משא ומתן קואליציוני וכשיוקם הוא ינוהל על ידי יו"ר המפלגה בלבד". שלשום השיבה נציגת התנועה לגולשים: "לחיים רמון אין תפקיד רשמי בתנועה. הגב' לבני מעולם לא זלזלה באלימות מינית כלפי נשים. מעולם. חיים רמון הורשע בעבירה שאין עמה קלון ושילם את חובו כפי שקבע בית משפט. אנחנו מדינת חוק וראוי יהיה אם כאשר אדם משלם את חובו וחי עם מעשיו החברה תאפשר לו על פי חוק לחזור לחברה. גם זה צדק וגם זה פמיניזם".

רמון אמר אמש בשיחה עם "הארץ" כי אינו מעוניין להגיב לדברים של מצנע. בהתייחס למחאה נגד מעורבותו בתנועה, אמר: "להשוות את העניין שלי לנתן אשל זה יותר ממגוחך. מי שהרשיע אותי זה בית משפט, שקבע שלוש פעמים שאין בי שום פגם מוסרי, שאני לא עבריין מין, שאני כשיר להיות שר בישראל. הייתי שר, נבחרתי חבר כנסת ולו הייתי רוצה הייתי גם בבחירות האלה חבר כנסת. זה היה לפני כמעט שבע שנים. מי שעוסק בעניין הזה שלי עוסק בו מטעמים פוליטיים, הוא יריב פוליטי שלי. אני מציע לכבד ולא לרמוס את בתי המשפט בעניין שלי".

בשיחה עם התוכנית "צינור לילה" בערוץ 10 ביום שני אמר רמון כי את המאבק נגדו מובילות "כמה ילדות משועממות" ואיים בתביעת דיבה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ