מקורב לנתניהו: ללפיד עלה השתן לראש

תגובות חריפות בליכוד להתבטאויות של יו"ר יש עתיד לפיהם אם לא ישיג את מבוקשו במו"מ - הוא יפיל את נתניהו. "נראה שחטא בחטא ההיבריס"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

מקורב לראש הממשלה נתניהו תקף הבוקר (שני) בחריפות את התבטאויותיו של יאיר לפיד וניסיונו לייצר חזית משותפת עם נפתלי בנט. "ללפיד עלה השתן לראש", אמר המקורב, "הוא משוכנע שהוא מנהל את המדינה. לציפי לבני היו בקדנציה הקודמת 28 מנדטים והיא לא התבטאה בצורה כזאת, ללפיד יש בקושי 19".

לטענת המקורב, "לפיד לא מבין בניהול משא ומתן ובינתיים רק מחבל באינטרסים שלו עצמו". הדברים נאמרו בתגובה לפרסום אתמול לפיו לפיד אמר בשיחות סגורות כי אם דרישותיו במשא ומתן לא ייענו, הוא לא יצטרף לממשלה, ישמש יו"ר האופוזיציה, ותוך שנה וחצי יביא להפלתו של נתניהו.

בליכוד הגיבו בבוז לאפשרות שהתבטאויותיו בימים האחרונים הם חלק מטקטיקת משא ומתן. "יכול להיות שלפיד מנסה למצות את המקסימום, אבל זה לא נראה כך. דבריו על הפלת נתניהו נשמעים הזויים", אמרו בליכוד. "הוא מעופף בספירות רחוקות שלא ברור היכן הן. יותר מכל נראה שחטא בחטא ההיבריס. כשיתעורר עשוי להיות מאוחר מדי".

לפיד במסיבת הבחירות של יש עתיד בשבת האחרונהצילום: תומר אפלבאום

במקביל לחילופי המסרים הללו ועל רקע המשא ומתן הקואליציוני שנפתח אתמול רשמית, מנהיגי רשימות יש עתיד והבית היהודי, יאיר לפיד ונפתלי בנט, מחזקים את שיתוף הפעולה ביניהם. השניים מנסים לייצר בסיס משותף לקראת הכניסה לקואליציה, המתבסס על קידום החוק לשוויון בנטל. גורמים בליכוד טענו כי השניים פועלים במשותף בניסיון לגבש חזית אחידה מול נתניהו ולחזק את כוחן במסגרת המשא ומתן הקואליציוני.

גורמים המעורים במשא ומתן טענו ששילוב הזרועות לא בא לידי ביטוי בדיונים בכפר המכביה אתמול, אלא מתרחש בדיאלוג ישיר בין מנהיגי המפלגות. "אין ספק שמדובר בטקטיקה לקראת המשא ומתן. קשה להאמין שבנט או לפיד יעדיפו להישאר באופוזיציה אם נתניהו יציע רק לאחד מהם חבילה נאה סביב שולחן הממשלה שלו. בנט ונתניהו הצהירו כל הזמן שהם רוצים להיות בממשלה, אין סיבה שזה ישתנה עכשיו", אמרו בליכוד.

דובריהם של השניים לא הכחישו בשבוע שעבר כי לפיד ובנט קיימו פגישה משותפת כחלק מהיערכותם למשא ומתן מול ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ״איננו מתייחסים בתקשורת לנושאים הנוגעים למשא ומתן הקואליציוני״, נאמר בהודעה הזהה שהפיצו שתי המפלגות לכתבים.

בחיבור בין לפיד לבנט יש הצהרת כוונות ברורה: לפיד מעוניין לראות את בנט סביב שולחן הממשלה למרות הסכסוך האישי בין בנט לנתניהו והוא עשוי לכפות על ראש הממשלה את צירופה של הבית היהודי. שילוב הכוחות של השניים צפוי לגבש רוב מוצק ליוזמת חקיקה מרחיקת לכת יחסית בנושא גיוס החרדים. כוחן המשותף של יש עתיד והבית היהודי מגיע ל-31 מנדטים, זהה לכוחן המשותף של הליכוד וישראל ביתנו.

במסגרת המשא ומתן הקואליציוני, יגיעו היום לכפר המכביה נציגים של מפלגות התנועה, יהדות התורה וקדימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ