מחאה נגד ראשי הסיעות: אין כלל ייצוג נשי במשא ומתן הקואליציוני

תנועת ויצו פרסמה קריאה לראש הממשלה וליתר המפלגות לשלב לאלתר נשים בצוותי המשא ומתן שלהן: "זהו הלך רוח שוביניסטי ומסוכן"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בתמונות שפורסמו בימים האחרונים מחדר המשא ומתן הקואליציוני בכפר המכביה מופיעים תמיד נושאים ונותנים ידועי שם – פוליטיקאים, מומחים לניהול ותחזוק קואליציות ועורכי דין ממולחים. אבל באף אחת מן התמונות לא מופיעה אשה כנציגה של מי מהמפלגות שהתייצבו לדיונים. הליכוד-ביתנו, יש עתיד, הבית היהודי, התנועה, קדימה והסיעות החרדיות לא מצאו לנכון לאייש נשים בצוותים שהקימו.

בתנועת ויצו מתקוממים על המצב הזה ואתמול פרסמו קריאה לראש הממשלה ולשאר ראשי הסיעות לשלב לאלתר נשים בצוותי המשא ומתן. לדברי יו"ר ויצו ישראל, גילה אשרת, "הדרת נשים מהמשא ומתן הקואליציוני משקפת הלך רוח שוביניסטי ומסוכן, המקבע תפישה מעוותת שלפיה רק גברים יכולים להכתיב את סדר היום ולנהל את העניינים. דחיקתן של נשים משלב כה מכריע של גיבוש עקרונות היסוד של הממשלה הבאה והרכבה ושלילת יכולתן להשפיע על עיצוב אופייה המדיני, חברתי והביטחוני של ישראל עלולות לגבות מחיר יקר מכולנו", טוענת אשרת. 

המו"מ הקואליציוני עם נציגי הבית היהודיצילום: מוטי מילרוד

"ריפוד צוותי המשא ומתן במשפטנים ובמקורבים בלבד ממזער את התהליך הדמוקרטי ופוגם בעקרונות השוויון והצדק. על כולנו לפעול כדי שצוות המשא ומתן וכמובן הרכב הממשלה ייתנו ביטוי הן לשיעורן והן למרכזיותן ולעמדותיהן של נשים בחברה הישראלית", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ