יהונתן ליס
יהונתן ליס

הליכוד וישראל ביתנו התכנסו הבוקר (שלישי) לישיבת סיעה משותפת ראשונה מאז הבחירות. בישיבה תקף שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. "אני חייב לציין חידוש אחד שלא ראיתי קודם", אמר ליברמן. "בפעם הראשונה אני רואה אנשים שיום למחרת הבחירות לא מדברים על טובת המדינה אלא על איך להיות ראש ממשלה".

"הוא כבר לא שואל איפה הכסף. אני מקווה שמדובר בחידוש זמני, ונעבור בקרוב למו"מ ענייני", המשיך ליברמן את התקפתו, והוסיף כי יש לראות את חצי הכוס המלאה בתוצאות הבחירות: "אנחנו ניצחנו. 1:0, אבל ניצחנו. אנחנו עובדים קשה כדי להקים את הממשלה הבאה".

רה"מ בנימין נתניהו קרא בישיבה להקמת ממשלת אחדות לאומית: "עלינו ללכד כוחות, להדגיש את מה שמאחד ולפעול בכל דרך להקים ממשלת אחדות רחבה. שוחחתי עם כל ראשי הסיעות. אני רואה עצמי ראש ממשלה של כולם. אני רוצה להודות לך איווט ולחבריך על המאמץ החשוב לתת עוגן ותקווה לעם ישראל".

מקורב לנתניהו תקף שלשום בחריפות את התבטאויותיו של לפיד. "ללפיד עלה השתן לראש", אמר. "הוא משוכנע שהוא מנהל את המדינה. לציפי לבני היו בקדנציה הקודמת 28 מנדטים והיא לא התבטאה בצורה כזאת, ללפיד יש בקושי 19". לטענת המקורב, "לפיד לא מבין בניהול משא ומתן ובינתיים רק מחבל באינטרסים שלו עצמו".

ליברמןצילום: אמיל סלמן

כחלק מהניסיון של הליכוד-ביתנו לשדר בוז מוחלט להתבטאויותיו של יו"ר יש עתיד, טענו מקורות במפלגה כי להערכתם כלל לא מדובר בטקטיקה מוסדרת שלו לניהול המשא ומתן אלא בתפישה לקויה של המציאות הפוליטית. "הוא מעופף בספירות רחוקות שלא ברור כיצד הגיע אליהן. יותר מכל נראה שחטא בחטא ההיבריס. כשיתעורר, זה עשוי להיות מאוחר מדי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ