בכיר בליכוד: לבני תמונה לשרה לקידום התהליך המדיני

גורם המעורה בפרטי המו"מ הקואליציוני אמר כי יו"ר התנועה תשמש "שרת החוץ בפועל שתלבין את ממשלת נתניהו בעולם ממש כמו שעשה ברק"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בכיר בליכוד, המעורה בפרטי המשא ומתן הקואליציוני, אמר הערב (ראשון) כי ראש הממשלה שוקל להיעתר לבקשתה של יו"ר התנועה, ציפי לבני, ולמנות אותה לשרה לענייני קידום התהליך המדיני. לדברי הבכיר, "תיק החוץ יישאר בקדנציה הקרובה בידיים של נתניהו. שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, צפוי לעמוד בראש וועדת החוץ והביטחון. נתניהו לא פוסל את האפשרות שבית המשפט יטיל על ליברמן קלון שממילא לא יאפשר לו למלא תפקיד שר בקדנציה הנוכחית. לכן, נתניהו שוקל ברצינות להפוך את לבני ל'שרת חוץ בפועל', שתהיה אמונה על נושא התהליך המדיני".

לדברי הבכיר, "לבני 'תלבין' את ממשלת נתניהו בעיני העולם, ממש כמו שמפלגת העבודה ובהמשך העצמאות 'הלבינו' את ממשלת נתניהו הקודמת. ללבני יהיה קל לעסוק במדיניות החוץ של ישראל בעיקר כי ליברמן כבר לא יהיה בחזית של הממשלה הנוכחית". הבכיר הוסיף כי "אנחנו מתרשמים שלבני שינתה את גישתה כלפי חברות בממשלת נתניהו מהקצה אל הקצה. היא משדרת כרגע נכונות לחבירת אמת לראש הממשלה".

ציפי לבני בהשבעת חברי הכנסת ה-19, היוםצילום: רויטרס

בליכוד אמרו הערב כי מוקדם לקבוע אם יאיר לפיד יהפוך בסופו של דבר לשותף בממשלת נתניהו. “לפיד עושה את כל הטעויות האפשריות. בינתיים הוא מחוץ לקואליציה. הוא לא פועל נכון בכלל", אמר הבכיר. לדבריו, "הברית בין לפיד לנפתלי בנט נועדה להעלות את ערכו של בנט. לא מדובר בברית אמיתית. ביבי לא ספר את בנט עד לפני שלושה ימים. עכשיו המחיר של בנט מקסימלי והוא יקבל מנתניהו את התשלום הגבוה ביותר. אם יתמהמה, עלול לקרות מה שקרה לו בבחירות: בנט אמור היה להפוך לדבר הבא, אבל גמר עם 12 מנדטים בלבד".

להערכתו של הבכיר, המשא ומתן יימשך עוד שבועות ארוכים. "משאים ומתנים קואליציוניים נמשכים תמיד עד המועד האחרון האפשרי, והמועמד לראשות הממשלה תמיד מבקש תקופת הארכה. אין סיבה שזה יהיה שונה הפעם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ