העבודה הדיחה חברים שהתבטאו בעד מפלגות אחרות

מזכ"ל המפלגה חיליק בר אישר כי מדובר במדיניות מוצהרת של הדחת חברים שהביעו תמיכה במפלגות אחרות - בין השאר באמצעות סטטוסים בפייסבוק

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים93
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הדיחה משורותיה עשרות חברים במפלגה בעקבות התבטאויות וסטטוסים שפרסמו לאורך הבחירות נגד המפלגה. באחד המקרים הציגה גולשת בפייסבוק מכתב בו מזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת הטרי חיליק בר, מודיע לה כי מאחר שהעידה על עצמה בפייסבוק כמי שמתכוונת לתמוך במפלגה אחרת, הוא מורה על הפסקת חברותה לאלתר ממוסדות המפלגה.

"הריני להודיעך כי לאור הודעתך כי תמנעי מלהצביע למפלגת העבודה ועל תמיכתך במפלגת 'ארץ חדשה', אני רואה בך כמי שפרשה מהמפלגה", כתב בר. הוא הודיע לה כי היא רשאית לערער על ההחלטה תוך 30 יום בפני המוסד לבירור עתירות של העבודה. בר עצמו אישר כי המפלגה נקטה במדיניות של הדחה של חברים משורותיה עקב התבטאויות שתמכו במפלגות אחרות.

"מדובר בסעיף בחוקת העבודה המורה למזכ"ל המפלגה להוציא ממוסדותיה חברים אשר פעלו כנגד המפלגה במוצהר בעיקר בתקופת בחירות", הבהיר בר. "מכתבים אלו נשלחו כמתחייב בחוקה לחברי מפלגה רשומים אשר בדרך מוצהרת ופומבית תמכו או קידמו או פעלו למען מפלגה אחרת בבחירות. אין מדובר בדבר חדש. זהו סעיף הקיים בחוקה מזה עשרים שנה".

מכתב ההדחה לחברת מפלגה

בר הוסיף כי "זה לא הגיוני שבוועידת המפלגה, המקבלת החלטות מכריעות לגבי חייה של המפלגה, יהיו חברים שאינם מצביעי מפלגת העבודה. לחברה אשר נשלח מכתב שכזה עומדת הזכות לערער עליו בתוך 30 יום למקרה בו נפלה חלילה טעות”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ