ליברמן: לפיד לא יקבל את תיק החוץ, התפקיד יישמר לי

מס' 2 בליכוד-ביתנו אומר כי ליו"ר יש עתיד יוצע תיק האוצר ולא פוסל אפשרות שציפי לבני תמונה לשרה האחראית למשא ומתן והמדיני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ לשעבר ומספר שתיים ברשימת הליכוד-ביתנו, , אמר הערב (שבת) בראיון לתוכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2 , כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יחזיק בידיו את תיק החוץ עד תום ההליך המשפטי בעניינו. לדבריו, לא יקבל את התפקיד.

לדברי ליברמן, ליו"ר יש עתיד יוצע תפקיד שר האוצר. "תיק החוץ ישאר אצל נתניהו עד להכרעה בבית המשפט", אמר ליברמן. "הודענו את זה לפני הבחירות ואחרי הבחירות. מי שרוצה לתרום למדינת ישראל ושאל איפה הכסף לאורך כל מערכת הבחירות, סביר להניח שיילך למקום בו הכסף נמצא - למשרד האוצר. אשמח אם לפיד יתמקד בבעיות הפנים שמזמן הגיע הזמן לתת להן מענה. יש מעמד ביניים, דיור, גיוס לכולם".

ליברמן לא פסל את שילובו של לפיד בקואליציה המסתמנת אך כשאמר: "ההתרשמות שלי היתה שהאיש לא מנהל משא ומתן, אלא מכתיב אולטימטום. הוא מתנהל כאילו הוא רואה עצמו ראש ממשלה דה פאקטו ואחרי שנה וחצי בממשלה הוא מאמין שיהפוך גם ראש ממשלה דה יורה". ואולם בהמשך ציין ליברמן כי לאחר ש"החליף כמה מלים" עם לפיד במעמד השבעת הכנסת, התרשם כי מדובר ב"איש ראוי בקואליציה עתידית. הוא מבין את המגבלות, הוא מבין שהוא חייב להיות בקואליציה. הוא הרבה יותר פתוח ממה שהתקשורת מציגה".

אביגדור ליברמן. לא מתרגש מלפיד ומשדר ביטחון לגבי הצטרפותה של לבניצילום: יוסי זמיר

ליברמן התייחס גם לאפשרות תקבל את תפקיד של הוא סיפר כי שוחח עמה בסוף השבוע, ולא הכחיש כי המגעים לכניסתה לממשלה נמצאים על סף הבשלה. לדבריו, "לבני היא שחקנית חשובה מאוד במערכת הפוליטית. אני בטח אברך על הצטרפותה לקואליציה. אנחנו לא דיברנו על תפקידה הספיציפי. ברור שציפי תרצה מעורבות במשא ומתן עם הפלסטינים אבל היא לא באה למקום ריק. היה מי שניהל את המגעים האלה בארבע השנים האחרונות, יצחק מולכו". לגבי הסיכויים להצלחתו של תהליך מדיני עם הרשות, אמר ליברמן כי "אי אפשר להגיע להסכם שלום כולל עם הפלסטינים".

על רקע הערכות במערכת הפוליטית כי פני ישראל ביתנו לפילוג מהליכוד, הבהיר ליברמן כי "אנחנו נשארים כסיעה מאוחדת. אנחנו פועלים כסיעה משותפת, כוונתנו להמשיך לשתף פעולה".

ליברמן סירב להתייחס בפירוט למשפטו שייפתח בעוד שבוע מלבד הבעת ביטחון בזיכויו והתחמק מלחזור על הבטחתו לפיה לא יחזור לכהן כשר גם אם יורשע ולא יוטל עליו קלון. עם זאת, ליברמן תקף את סגנו לשעבר , המשמש כאחד מעדי המפתח של התביעה והשיב לביקורת שהשמיע היום על תפקודו כשר חוץ. "דני אילון דיבר עליי בסופרטלטיבים, שירי שבח והלל ויום אחר כך (שהדחתי אותו מהרשימה) הכל השתנה. מאז לא שמעתי עליו, רק מחוקרי המשטרה...", אמר. "בן אדם שרק יום אחרי שנודע לו שלא יהיה ברשימה שינה את דעתו ב-180 מעלות - זה מעיד על יושרו הפנימי. וזה מוכיח כי החלטתי לא לשלבו ברשימה היתה נכונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ