הרב יוסף: לפיד מנוול, לא ללכת אתו

בעוד ראשי ש"ס מתאמצים לפייס את הבית היהודי על הכינוי "בית של גויים" שהשמיע, תקף מנהיג המפלגה את יו"ר יש עתיד והגדיר אותו "שונא ישיבות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף כינה אמש (שבת) את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, בתואר "מנוול", במשל שהשמיע בעת שיעורו השבועי. במשל סיפר הרב יוסף על מלך שהיה לו שר אהוב, שהיה "נותן לו את העצות איך יעשה: 'לא תלך עם לפיד, זה מנוול זה. שונא את הישיבות' מייעץ אותו, נותן לו עצות. וכל פעם היה בא המלך עושה לו כבוד גדול".

דברי הרב יוסף נגד לפיד מצטרפים לשורת מאמרים בוטים כלפי שותפה פוטנציאלית אחרת לקואליציה העתידית, הבית היהודי, שפורסמו ביום רביעי האחרון בביטאון ש"ס "יום ליום". באחד מהם נכתב כי הבית היהודי "היא המפד"ל הישנה והטובה מבית היוצר של בורג וזבובוניו העסקנים הממאיסים ההיסטוריים". שלושת ראשי ש"ס מיהרו להתנצל ולהתנער, אבל ממערכת העיתון נמסר כי הדברים נכתבו בהוראה מפורשת של בית מרן הרב עובדיה יוסף וכי השלישייה לא מעודכנת. 

לפני כשבועיים, ימים ספורים לפני הבחירות, פתח הרב יוסף את שיעורו במתקפה על הבית היהודי. "חושבים אותם שהם דתיים, מפד"ל, קוראים אותם מפד"ל", אמר, "מי אלה האנשים, קוראים אותם הבית היהודי? זה הבית היהודי של גויים. הם רוצים לעקור את התורה, לעשות נישואים אזרחיים, לעשות תחבורה ציבורית בשבת. אלה דתיים אלה? אסור לקרוא אותם דתיים, אסור לבחור בהם. מי שבוחר בהם הוא כופר בתורה", 

הרב עובדיה יוסףצילום: אוליבייה פיטוסי

הרב יוסף הוסיף כי בבית היהודי יש "רשעים" ו"אנשים כופרים בעיקר, חילוניים לגמרי". לדבריו, מי שיצביע בבחירות לבית היהודי עתיד לתת את הדין על כך ויישאל "איך בחרת באנשים הרשעים האלה, בכופרים האלה, בשביל לעקור את העדות?".

ראשי ש"ס משקיעים כעת מאמצים כדי לפייס את ראשי הבית היהודי, אבל מה שעומד ביניהם היא אמירתו של הרב יוסף סמוך לבחירות. כרגע לא נראה באופק מי שימלא את מקומו של שלמה בניזרי ויסביר כי הרב התכוון בעצם ל"בית של צדיקים". הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, איש הציונות הדתית, אמר ל"הארץ" כי לא ייענה לחיזורי ש"ס עד שתגיע התנצלות על דברי הרב יוסף.

"אני לא מאמין לש"ס. מבחינה אמיתית, אנושית, לא מאמין", הוסיף הרב אליהו, שהשתתף בביקורים אצל האדמו"רים וחזר נפעם. "באותם מוצאי שבת שבה הרב יוסף כינה אותנו בית של גויים, הוא היה רק הרמקול. הוא לא מכיר את בנט, הוא לא מכיר את בן דהן, מישהו ניפח לו את הראש כל השבת. הם שרפו את המועדון והם צריכים לעבור תהליך אמיתי של תשובה, הם צריכים להכיר שיש עולם תורה לגיטימי גם מחוץ לרב יוסף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ