גורמים בסביבת רה"מ: הכל אישי, נתניהו לא רוצה את בנט

בוקר הפגישה בין השניים שלא נועדו יחד מזה חמש שנים, אומרים בסביבת נתניהו כי "גם אם בנט יצטרף, קשה לראות איך הוא ישתלב ויבלוט בממשלה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

גורמים בסביבתו של , אמרו בימים האחרונים כי אלמלא , הבית היהודי היתה השותפה הראשונה להיכנס לממשלה החדשה. "הכל אישי", אמרו הגורמים, "נתניהו לא רוצה את בנט סביב שולחן הממשלה, בגלל המשקעים בין השניים". היום (שני) ייפגשו השניים בקריה בתל אביב לראשונה מאז הבחירות. 

לדברי הגורמים, "אם אדם אחר היה עומד בראש הבית היהודי, המפלגה הזאת יכולה היתה לחתום כבר מזמן על הסכם קואליציוני. הרי אין הבדלים תהומיים בין תפיסת העולם של נתניהו לזו שמייצגת מפלגת הבית היהודי החדשה. במקום לדון על מהות, נתניהו סירב עד היום להיפגש עם בנט או לשוחח אתו בטלפון ברצינות".

אולם, לדברי המקורבים, לא ברור אם הסכסוך האישי בין השניים יעיב על שיתוף הפעולה ביניהם גם בעתיד או שנתניהו יצליח "לפתוח דף חדש" בעקבות הפגישה היום. "קשה לראות איך בנט יצליח להשתלב או לבלוט בממשלת נתניהו, גם אחרי שיתמנה לשר. כמו שהדברים נראים כרגע, לא תהיה לו דלת פתוחה אצל ראש הממשלה, ספק אם הוא יקבל גיבוי פומבי לרפורמות שיקדם או יהפוך לבן ברית אמיתי בממשלה שתקום".

- לראשונה מאז הבחירות - עם בנט. זאת תהיה פגישתם הראשונה בארבע עיניים בחמש השנים האחרונות, בעקבות מתיחות עמוקה שהתגלעה בין בנט לבין בני הזוג נתניהו בעת שכיהן כראש לשכתו. בסביבת נתניהו הזכירו אתמול כי גם כשכיהן כמנכ"ל מועצת יש"ע, סירב נתניהו לפגוש אותו. העיכוב בפגישה הביא את בנט להתנצל אתמול שוב בפני רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. בנט החמיא לה בניסיון לפייס את משפחת נתניהו, על רקע סכסוך ממושך ביניהם. השניים ייפגשו בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב בצהריים ולדברי אישים פוליטיים הפגישה צפויה להיות מתוחה.

נפתלי בנט בבית הנשיא לפני כשבועיים. גם אם ייכנס לממשלה, קשה לראות איך ישתלב בהצילום: אוליבייה פיטוסי

לפגישה בין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, קדמה התנצלות פומבית נוספת של בנט לשרה נתניהו, אחת מני כמה שנאמרו בראיונות בכלי התקשורת. בנט התראיין לתוכנית הבוקר של גלי צה"ל והחמיא לרעייתו של ראש הממשלה בניסיון לפייס את משפחת נתניהו על רקע סכסוך ממושך ביניהם.

"המתקפה על שרה נתניהו מאוד לא במקומה", אמר בנט בראיון. לדבריו, "היא אשה טובה, שאוהבת את בעלה, וזכותו המלאה להתייעץ אתה כמו שאני מתייעץ עם אשתי". בנט הוסיף כי "גם את הבדיחה שלי, שעדיף שלא הייתה נאמרת - על קורס הטרור - עשו בזה שימוש כדי לתקוף אותה, ואני מצטער על זה. אם מישהו רוצה לבקר את מדיניות נתניהו - הוא הכתובת, לא היא".

בנט טען בשידור שהעיכוב בקביעת מועד הפגישה לא נובע מ"ענייני כבוד”, כדבריו, אלא מאילוצים טכניים. "אני לא אדם פרטי. אני מייצג ציבור ענק שמחפש פתרונות אמיתיים לסוגיית השוויון בנטל ושילוב החרדים וגם נושאים בתחום הכלכלי. בואו לא נתעסק ברכילויות ובדברים הקטנים", ביקש בנט. נוסח דברי החנופה שהשמיע בנט כלפי הגברת נתניהו דומה לדברים שהשמיע בשבועות האחרונים בתקשורת פעם אחר פעם, כשנשאל לפשר הסכסוך שהתגלע בינו לבין ראש הממשלה ורעייתו.

בינואר האחרון נחשף ב"הארץ" כי ראש הממשלה רואה בבנט את מי שעמד מאחורי הדלפת שלושה סיפורים מלשכתו לכלי התקשורת. כך, נטען כי נתניהו חשד בבנט ובמי שכיהנה כמנהלת לשכתו של בנט באותה התקופה, איילת שקד, בהדלפת תחקיר ערוץ 10 בפרשת "ביבי טורס", תחקיר "ידיעות אחרונות" על התורמים של נתניהו ובדיקת המבקר והמשטרה בחשד שאיש העסקים החרדי דדי גראוכר העביר כסף לנתניהו באמצעות נהגו – פרשה שהמשטרה קבעה כי אין לה כל ראיות תומכות.

בימים האחרונים, הכחיש בנט בתוקף את הטענות האלה נגדו. בנוסף על כך, הוא נאלץ להתמודד עם פליטת פה שלו ערב הבחירות, כשבשידור בערוץ 10 טען שהוא ושרה נתניהו היו "בקורס טרור ביחד". לאחר שנשאל אם יוכל לשתף פעולה עם נתניהו חרף המשקעים ביניהם, אמר בנט כי הם יוכלו להתגבר על המשקעים משום ששירתו באותה היחידה - סיירת מטכ"ל. לאחר שנשאל אם היה באותה היחידה עם שרה נתניהו השיב: "כן, הייתי עם שרה בעיקר בקורס טרור". אחרי כמה שניות של בלבול המשיך: "אין שום דבר ש-15 מנדטים לא ירפאו, צריך לרדת מהרכילויות האלה. נתניהו ואני נעבוד יפה מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ