ישראל ביתנו רוצה לשמור על חדרה בכנסת, אף שחדלה להיות סיעה עצמאית

רע"מ-תע"ל התבקשה לפנות את חדרה ולעבור לחדר קטן יותר, בגלל הדרישה. טיבי: "ישראל ביתנו הפכה את חדר הסיעה למאחז בלתי חוקי"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סיעת רע"מ-תע"ל בכנסת התבקשה אתמול לפנות את חדר הסיעה החדש שלה ולעבור לחדר אחר - קטן יותר - זאת בעקבות התעקשותה של סיעת ישראל ביתנו להוסיף ולהחזיק בחדר שהיה שייך לה בכנסת ה-18, על אף שהתאחדה עם סיעת הליכוד.

בישראל ביתנו עדיין לא החליטו אם האיחוד עם הליכוד יימשך גם לאורך הכהונה ולכן ביקשו להחזיק בחדר גם בקדנציה הנוכחית. בשל הדרישה התבקשה סיעת מרצ, שאמורה היתה לעבור לחדר של ישראל ביתנו, להתמקם דווקא בחדרה של רע"מ-תע"ל. אלא שיו"ר סיעת רע"מ-תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, הודיע אתמול שאין בכוונתו לפנות את החדר. "ישראל ביתנו הפכה את חדר הסיעה למאחז בלתי חוקי. זה ישראל בלוף. ישראל ביתנו מתנהגת כמו בריון שכונתי ומסרבת לפנות את החדר למרצ. אני שוהה בחדר הסיעה שלנו באופן חוקי. פה זה לא מגרון. בכנסת יש תקנות ברורות", אמר טיבי ופנה ליו"ר הזמני של הכנסת, בנימין (פואד) בן אליעזר, שהבטיח לבדוק את הנושא.

טיבי ליד חדר הסיעה בכנסת

בינתיים, בעקבות חילוקי הדעות, התכנסה אתמול מרצ בחדרה של סיעת התנועה, ואילו הח"כים של התנועה קיימו את ישיבתם בחדר הוועדה לפניות הציבור. יו"ר הוועדה המסדרת בכנסת, ח"כ זאב אלקין, שאמון על חלוקת החדרים בין הסיעות, הסביר: "על פי ההסכם בין הליכוד לישראל ביתנו, אחרי הבחירות שתי הסיעות יקבלו החלטה אם להמשיך באיחוד או להתפצל. אם ישראל ביתנו תחליט שהיא נשארת כחלק מהליכוד, היא תידרש לפנות את החדר. בינתיים החלטה כזאת לא התקבלה. אין מה לעשות, בבחירות האחרונות מרצ קיבלה שישה מנדטים וטיבי ארבעה מנדטים בלבד כך שהחדר של רע"מ-תע"ל צריך לעבור למרצ".

סיעה נוספת שנדרשה לעזוב את חדרה היא חד"ש, שפינתה אותו לטובת התנועה של ציפי לבני שמספר חבריה – שישה – גדול יותר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ