השדולה לצדק חברתי הוקמה בכנסת

הח"כית הטריה סתיו שפיר (עבודה) מציעה כי הצעות חוק שיעלו התושבים בדיונים יקודמו במליאה על ידי חברי הכנסת: "להדק הקשר עם הציבור"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יוזמה חדשה של חברת הכנסת הטריה סתיו שפיר (עבודה) עשויה להפוך גם את האזרחים למחוקקים פעילים. על פי היוזמה, שנועדה להדק את הקשר והאמון שבין הציבור לבית הנבחרים, חברי הכנסת יעזבו את אולם המליאה הממוזג ויצאו לקיים דיונים עם הציבור בשכונות וביישובים שונים, ויקדמו את הצעות החוק שיעבירו האזרחים.

שפיר הכריזה אתמול על הקמתה של "השדולה לצדק חברתי" בכנסת שתפעל לקיים דיונים קבועים באתרים שונים ברחבי הארץ, על פי בקשות שיעביר הציבור באינטרנט. שפיר הבטיחה לקדם חקיקה שתתבסס על הצעות שיציג הציבור במסגרת פעילותה של השדולה.

"כשהחלטתי ללכת לפוליטיקה, הצבתי לי מטרה: שכשאצא מכאן האמון בין הפוליטיקאים לציבור יהיה חזק בהרבה; הפוליטיקאים לא יוכלו לשכוח את המציאות בארץ והאזרחים לא יוכלו לשכוח את ערנותם גם בין מערכת בחירות אחת לאחרת", הסבירה שפיר בדף הפייסבוק שלה.

חברי תוכנית הטלוויזיה "הפרלמנט"צילום: רונן אקרמן

לדבריה, "השדולה החדשה לצדק חברתי לא תעסוק בתלונות, אלא בפתרונות. פתרונות למצוקות החברתיות, אלטרנטיבות לתקציב הנורא שיבוא. את הפתרונות האלה יביאו אזרחים מן השורה. וכדי שהח"כים יבינו את הנושאים לעומק, המפגשים שלנו יתחלקו: פעם בכנסת, ופעם בשכונה שלכם".

שפיר במליאת הכנסתצילום: מיכל פתאל

שפיר פועלת כדי לקרב את הפעילים החברתיים והרשתות החברתיות אל העשייה היומיומית בכנסת. "באיסלנד כבר כותבים חוקה באמצעות רשתות חברתיות, בפינלנד מעבירים עצומות אזרחיות ישירות להצבעה בפרלמנט, אבל גם זה לא מספיק, כי לא מדובר בתהליך חד-כיווני".

"חברי הכנסת צריכים לצאת מהמשכן באופן קבוע ולפגוש את האזרחים ברחובות - לשמוע מהם מה כדאי לעשות פה, ולשתף בעשייה. הגיע הזמן שנלמד להיות יותר מעורבים ויותר מערבים, גם האזרחים וגם הנבחרים שלהם", כתבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ