לפיד: אולמרט הלך רחוק מדי במו"מ עם הפלסטינים

יו"ר יש עתיד ציין כי הוא "מתנגד לכל נסיגה מירושלים" והציע לתת לפלסטינים "סמי מדינה בגבולות זמניים". למגעים הקואליציוניים הוא סירב להתייחס

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הבהיר הערב (שלישי) כי הוא מתנגד לכל חלוקה עתידית של ירושלים במסגרת המשא ומתן עם הפלסטינים. "ממשלת אולמרט הלכה רחוק מדי וטעתה כשהחלה לדון בנושאים שצריך היה להמתין איתם כמו ירושלים וזכות השיבה. אני מתנגד לכל נסיגה מירושלים", אמר והוסיף כי עיר הבירה "היא לא רק מקום אלא גם רעיון. זהו האתוס המכונן של המדינה ומדינה לא מוותרת על אתוס מכונן".

לפיד דיבר בפני חברי ועידת הנשיאים במלון ענבל בירושלים. בתשובה לשאלת אחד הנוכחים על תנאים מוקדמים לחידושו של המשא ומתן השיב לפיד כי "בוודאי שיש תנאים מוקדמים. אם תסתכל על מפת הדרכים תבין שהכל תנאים מוקדמים. היה עלינו לעשות צעדים שלא עשינו וגם הם (הפלסטינים) לא עשו: צעדי ביטחון מצדם, ומהצד שלנו במשוואה, סוגיות הנוגעות להתנחלויות. שני הצדדים מבינים שאנחנו צריכים לחזור למפת הדרכים".

יו"ר יש עתיד הוסיף כי "צריך לתת לרשות הפלסטינית לבסס סמי-מדינה בגבולות זמניים. זה סבוך מאוד. יש לי ציפיות גדולות מביקורו של אובמה. עלינו להתניע מחדש את המהלך. אין משחק אחר על השולחן מלבד שתי מדינות לשני עמים. האופציה האחרת היא מדינה שאינה יהודית, ואני רוצה לחיות במדינה יהודית".

לפיד, אתמול

לפיד סירב להתייחס היום לאפשרות שישב בקואליציה אחת יחד עם סיעת ש"ס. "ש"ס לא תאמץ לא רק את העקרונות שלי, אלא גם לא אותי", אמר בהתייחס לשאלה מן הקהל. "בנוגע למשא ומתן הקואליציוני, יש כאן הרבה אנשים שיש להם רקע בעסקים. בעסקים, כשאתה משאיר לעיתים דברים בחשיכה זה לא רעיון כל כך רע. סלח לי שלא אענה לך. זה עניין של שבועיים שלושה עד שיושלם המשא ומתן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ