דני אילון: ליברמן הפעיל לחצים כדי להעביר מינויים בשירות החוץ

על תפקודו של ליברמן כשר חוץ אמר אילון: "הוא לא זכה לאמון הקהילה הבינ"ל ולכן לא צריך להמשיך בתפקיד". ח"כ מיכאלי על התחייבות נתניהו לשמור לליברמן את התפקיד: "מבחינה ציבורית, זה מצחין"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סגן שר החוץ היוצא דני אילון ממשיך לתקוף את מי שעד לאחרונה היה יושב ראש מפלגתו ופטרונו הפוליטי, ואומר כי "ליברמן ניסה להעביר מינויים בשרות החוץ, אך הצלחתי לסכל את הלחצים ולשכנע אותו שהמינויים הללו אינם ראויים". אילון ישמש עד תביעה במשפטו של ליברמן שייפתח מחר, לאחר שבחקירתו במשטרה אמר כי שר החוץ לשעבר היה פעיל במינויו של זאב בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה. זאת בעוד ליברמן מכחיש כי היה מעורב באופן פעיל במינוי. בהתייחס לפרשה אמר היום איילון כי "כל מה שיש לי להגיד אמרתי במשטרה ואומר זאת בהמשך במשפט". 

בדבריו באירוע "שבתרבות" במועצה אזורית דרום השרון, מתח אילון ביקורת על תפקודו של ליברמן כשר חוץ ואמר כי "הוא לא זכה לאמון הקהילה הבינלאומית ועל כן לא צריך להמשיך לכהן בתפקיד שר החוץ". לדבריו, תמך בליברמן לאורך הקדנציה כי "זה היה חלק מהתפקיד שלי. אבל אם אחרי ארבע שנות כהונה זאת התוצאה, כדאי שיילך לתיק האוצר".

בהתייחסו להחלטה של ליברמן להדיחו מישראל ביתנו אמר אילון: "אני מנסה לחשוב על כך ולא מוצא סיבה עניינית להחלטה".

ליברמן ואילון. "הוא לא צריך לשמש כשר החוץ"צילום: מיכל פתאל

ח״כ מרב מיכאלי (העבודה) תקפה היום את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות התחייבותו לשמור לליברמן את תיק החוץ עד לסיום משפטו, ואמרה כי ״מבחינה ציבורית זה מצחין, מבחינה אתית זה לא ראוי". מיכאלי, שדיברה גם היא ב"שבתרבות" בבאר שבע, אמרה כי "העדות והעדים בפרשה הן כולן עובדות ועובדי משרד החוץ. איך הן יכולות להעיד ביושר במשפט כשהן יודעות ויודעים שרגע אחרי, הן נתונות באופן מלא לחסדיו של הבוס הבא שלהן, הנאשם ליברמן? נתניהו למעשה אומר להן ולהם - אני ממליץ שתזהרו בלשונכן. זה לא ראוי וזה הופך את המשפט כולו לחוכא ואיטלולא״.

אתמול הובאו ב"הארץ" דבריהם של מומחים למשפט, למדעי המדינה ולפילוסופיה הטוענים כי שמירת תיק החוץ לליברמן היא אומנם צעד חוקי – אך לא ראוי. בין היתר הם ציינו כי במהלך טמון טעם לפגם בכל הקשור לנורמות ציבוריות ראויות, תקינות פוליטית, מוסר וטוהר מידות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ