בנט ולפיד: נתניהו עסוק בחלוקת תיקים, לא בערכים

יושבי ראש הבית היהודי ויש עתיד האשימו שניהם את נתניהו בקיפאון במו"מ הקואליציוני. יחימוביץ' הבהירה כי מפלגתה לא תצטרף לממשלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יושב ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, ויושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, תקפו שניהם היום (שני) את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא עסוק ב"חלוקת תיקים במקום להציג קווי יסוד לממשלה", כדברי בנט.

בישיבת סיעת הבית היהודי אמר בנט כי כבר שבוע לא מתנהל משא ומתן משמעותי להקמת הקואליציה. "לבית היהודי יש זמן, לעם ישראל אין. אנחנו מעוניינים כולנו להיכנס לממשלה כדי לשרת את העם נאמנה. הודענו שיש לנו רק מועמד אחד, בנימין נתניהו, לא התנינו תנאים לכך. אני מאמין שאפשר לחתום תוך 24 שעות", הוסיף. לדבריו, "חשוב שנסכם על עקרונות לפני תפקידים. לא קיבלנו את עקרונות היסוד של הממשלה החדשה, וגם לא את התקציב".

יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, אמר בישיבת הסיעה שלו באשר למשא ומתן הקואליציוני כי "זה השלב שבו אני מספר שאין מה לספר. השאלה היא לא אילו תיקים לחלק, אלא אילו ערכים נתניהו מתכוון לקדם. ברגע שנתניהו יידע לענות על זה, נדע לומר איזו ממשלה תהיה".

לפיד ובנט בהשבעת הכנסתצילום: אמיל סלמן

בתוך כך, הבהירה שוב יושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ, כי אינה מנהלת "שמץ" של משא ומתן עם נתניהו ודחתה את האפשרות שתצטרף לממשלתו. "פונים אלי ואומרים לי שעלינו למנוע את הקמתה של הקואליציה, למזער נזקים שלה באמצעות כניסתנו אליה או להוציא עזים. מה, זה התפקיד של המפלגה שלנו? מה אנחנו אמצעי מניעה? שום תיק לא עושה הבדל בין מניעה לבין שינוי מדיניות", אמרה יחימוביץ'.

"לא נהיה קבלני הביצוע של נתניהו. כבר היינו קבלני ביצוע של ממשלת הליכוד ותראו לאיזה שפל זה דרדר אותנו", הוסיפה יחימוביץ והבהירה עם זאת כי "בכל פעם שנתניהו יזמין לפגישה, אבוא ואקשיב. גם בגלל מעמדו של ראש הממשלה וגם בגלל שלא מדובר בפסילה אישית של נתניהו. הפערים בינינו הם מוחלטים. אין כאן ולו שמץ משא ומתן בניגוד לכל הספינים והשמועות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ