לבני מכחישה את הפרסומים: לא החלטתי מי יהיה השר השני

התנועה התכנסה לישיבה מתוחה אחרי חתימת ההסכם הקואליציוני. מצנע, הפגוע מן הפרסומים, סירב ללחוץ את ידו של עמיר פרץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סיעת התנועה התכנסה הבוקר (רביעי) לישיבה מתוחה, במהלכה הציגה יו"ר המפלגה, ח"כ ציפי לבני, את ההסכם הקואליציוני עליו חתמה אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. עדות למתיחות הרבה ניתן היה לראות עוד לפני הפגישה כשעמרם מצנע, מספר 2 ברשימה סירב ללחוץ את ידו המושטת של עמיר פרץ שבא לברך אותו לרגל יום הולדתו. מצנע, לחוץ ופגוע מן הפרסומים לפיהם פרץ יהפוך לשר השני מטעם המפלגה על אף הבטחה מפורשת שקיבל מלבני בנושא, לא אמר לעיתונאים הרבים במקום מילה בנושא.

חברי הכנסת של הסיעה התכנסו לדיון סגור דקות אחדות אחרי שלבני סיימה את דבריה לתקשורת. לדבריה, "כל התנאים (לכניסה לממשלה י.ל) לא רק שהתקיימו במלואם אלא אף יותר מזה. קיבלנו את ניהול המשא ומתן המדיני. משרד המשפטים יעזור לנו לקדם השקפת עולמנו ולמנוע הקצנה שראינו בכנסת הקודמת. זה לא ענין של תיק או של תפקיד אלא של היכולת שלנו לממש את תפיסת עולמנו. המבחן הוא לפנינו. גם בנוגע לשוויון בנטל. המבחן הוא לא רק שלנו, הוא בעיקר של ראש הממשלה אבל גם של המפלגות האחרות בבית הזה. ברור מראש שתהיה ביקורת. זה לגיטימי אבל המבחן יהיה בעתיד.  

במהלך הדיון לבני הבהירה לנוכחים כי בניגוד לפרסומים בתקשורת היא עדיין לא החליטה מי יהיה השר השני מטעם מפלגתה בממשלת נתניהו. היא גם עדכנה את הח"כים שעדיין לא סיכמה עם נתניהו איזו ועדה תימסר לידי הסיעה ומי מבין החכי"ם יעמוד בראשה.

ישיבת התנועה. ביקורת על התנהלותה של לבניצילום: אמיל סלמן

לא כל חברי הכנסת של התנועה שבעי רצון מהתנהלותה של לבני סביב חתימת ההסכם הקואליציוני. "לבני לא עדכנה את הח"כים מראש על כך שהגיעה לסיכומים עם נתניהו והודיעה לתקשורת שחתמה עוד לפני שחברי הרשימה ידעו על כך", אמר גורם במפלגה. לדבריו, "גם ההתנהלות מול עמרם מצנע לא תעבור בשקט. העובדה שעמיר פרץ עושה במפלגה הזאת כבתוך שלו וגורם ללבני להפר סיכום מוקדם שהיה לה עם מצנע לא בסדר. מצנע צריך להיות השר הבא של המפלגה". מיד בתום ישיבת הסיעה, לבני קיימה פגישה בארבע עיניים עם מצנע בנושא.

מנגד, בכירים במפלגה המקורבים ללבני אמרו לאחר ישיבת הסיעה כי "את ציפי לא מעניין שום דבר חוץ מהמשא ומתן המדיני. מהבחינה הזאת, היא השיגה את מה שהיא רוצה ואפילו יותר מכך. אף אחד לא יזכור לה את ההבטחות שלה שלא להיות עלה תאנה לממשלת ימין-חרדים או לא להכנס לממשלה ללא מפלגת מרכז נוספת, אם היא תביא הישגים משמעותיים בתחום המדיני. אם לא, היא תמיד תוכל לפרוש בעוד שנתיים ולהאשים את נתניהו בקיפאון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ