בבית היהודי מאיימים: אם נצטרך ללכת לבחירות, הכוח שלנו ושל לפיד רק יעלה

דוחים את התבטאויות הליכוד כי הברית בין בנט ולפיד תיאלץ את נתניהו ללכת לבחירות חוזרות. "נתניהו עסוק בלפרק בריתות, במקום לשבת ולדבר"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ב מפגינים שרירים אל מול התבטאויותיהם של בכירים בליכוד, שהעריכו כי אם תימשך הברית בין בנט ל, לנתניהו לא יהיה מנוס מללכת לבחירות חוזרות. “האיום הזה הוא איום מגוחך. נתניהו לא יכול לאיים עלינו באקדח ריק. אנחנו לא מפחדים מבחירות וגם הציבור שלנו לא. לפי כל הסקרים אנחנו רק נתחזק וכך גם לפיד", אמר בכיר בבית היהודי.

“אנחנו מתואמים עם לפיד בהרבה דברים וכרגע אין לנו שום כוונה לסגת מהתיאום הזה, אבל זה לא העניין", אמר הבכיר, "החיבור בינינו הוא לא מה שמחבל במשא ומתן, משום שהמשא ומתן בכלל לא מתקיים. ביבי עסוק כל הזמן בלפרק בריתות, במקום לשבת ולדבר על מהות. הוא רוצה את לפיד ורוצה אותנו, אבל לא מתקדם לעברנו במילימטר. בינתיים לא מתנהלים בינינו מגעים. שום דבר".

שותפו של נתניהו לרשימת ישראל-ביתנו, שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר בראיון ברשת ב' למשא ומתן הקואליציוני, ואמר כי "הדבר הטבעי ביותר הוא לנהל מו"מ ישיר בין הליכוד-ביתנו לבית היהודי".

בנט ולפיד בהשבעת הכנסתצילום: אמיל סלמן

"מבחינתי זה בלתי נסבל לפסול מפלגה פוליטית כלשהי", אמר ליברמן בראיון, "יכול להיות שבסוף לא נסכים עם החרדים והם יהיו בחוץ, אבל כל הנושא הזה, של לפסול מראש את המפלגות החרדיות, אני חושב שזה לא נכון". לדבריו, "נתניהו בצדק לא מקבל שמראש מקימים לו ממשלה בתוך ממשלה, מעין ממשלת זוטא, זה אי אפשר לקבל".

ליברמן הוסיף בראיון כי "מה שמסתמן כרגע הוא שכנראה תיק החוץ יהיה בישראל-ביתנו". באשר לאפשרות כי  ולא יוכל לכהן בתפקיד, אמר "אני מקווה שעד פגרת בתי המשפט ביולי, הכל יהיה מאחורינו. ואם לא, ראש הממשלה מתכוון להחזיק את תיק החוץ". לדבריו, "המערכת הפוליטית תכנס במלוא הכוח לעבודה רק אחרי פסח. אני מעריך שיולי אוכל לחזור למשרד החוץ ובאמת להתמקד בענייני חוץ, ולא להפוך את משרד החוץ למשרד לענייני פלסטינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ