סקר "מעריב": לפיד מזנק ל-24 מנדטים, הליכוד יורד

אילו המגעים הקואליציוניים ייכשלו וישראל תלך לקלפיות, לנתניהו יהיה קשה יותר להרכיב קואליציה - עם 28 מנדטים בלבד. העבודה מאבדת 25% מכוחה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הרשימה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו היתה מקבלת 28 מנדטים בלבד – ירידה של שלושה מנדטים לעומת תוצאות הבחירות, כך עולה מסקר "מאגר מוחות" שנערך עבור העיתון "מעריב". בסקר שפורסם הבוקר (שישי) מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד עולה בכ-25% וזוכה ב-24 מנדטים.

עוד עולה מהסקר, שנערך אתמול בהשתתפות 506 משיבים, כי מפלגת העבודה מאבדת כרבע מכוחה ויורדת ל-11 מנדטים בלבד לעומת 15 חברי המפלגה שמייצגים אותה בכנסת ה-19. הבית היהודי גדלה במנדט ומגיעה ל-13 כמו גם ש"ס שעולה ל-12 מנדטים.

המשיבים לסקר נשאלו גם האם הצטרפותה של ציפי לבני לקואליציה והתפקידים שקיבלה ישפיעו על ההצבעה אם יתקיימו בחירות חוזרות. 80% השיבו כי ההצטרפות לא תשפיע, 11% השיבו כי היא תשפיע ולכן יצביעו למפלגה ימנית יותר ו-9% השיבו שזה אכן השפיע אך יצביעו למפלגה בעלת נטייה שמאלית יותר.

מהסקר עולה כי קדימה של שאול מופז לא עוברת את אחוז החסימה. מרצ עולה במנדט אחד לשבעה מנדטים, התנועה יורדת לחמישה מנדטים ובל"ד עולה במנדט, לארבעה מנדטים. יהדות התורה (7), חד"ש (4) ורע"ם-תע"ל (4) מקבלות מספר מנדטים זהה לתוצאות הבחירות האחרונות. טעות הדגימה המרבית בסקר עומדת על 4.5%.

סקר שפורסם אתמול בערוץ הכנסת מעיד על מגמה של התחזקות משמעותית של לפיד מול נתניהו מאז הבחירות. על פי הסקר, אילו הבחירות היו נערכות היום, יש עתיד היתה זוכה ב-30 מנדטים ואילו הרשימה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו היתה זוכה רק ל-22 מנדטים – 9 פחות מתוצאות הבחירות לכנסת ה-19.

על פי הסקר, שערך מכון פאנלס בקרב 510 משיבים, מפלגת הבית היהודי מתחזקת בשלושה מנדטים ומקבלת 15 מושבים בכנסת, העבודה וש"ס יורדות בשני מנדטים כל אחת: 13 ותשעה מנדטים בהתאמה. מהסקר עולה שמרצ מקבלת שבעה מנדטים, יהדות התורה עם שישה והתנועה בראשות ציפי לבני יורדת לשפל של ארבעה מנדטים בלבד. עוצמה לישראל זוכה לשלושה מנדטים ואילו קדימה נותרת עם שני מנדטים. שלוש המפלגות הערביות זוכות יחד לתשעה מנדטים – שניים פחות מחברי הכנסת שנבחרו בבחירות האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ