מצנע על לבני: היא הפרה את אמוני, לא עושים דבר כזה

מס' 2 בתנועה מתח ביקורת על ראש מפלגתו על רקע הכוונה למנות את עמיר פרץ לשר להגנת הסביבה. "הבעיה שלי היא עם לבני, לא איתו", אמר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת עמרם מצנע (תנועה) תקף הערב (ראשון) את ראש מפלגתו, ציפי לבני, בעקבות כוונתה להעניק את תפקיד השר להגנת הסביבה לעמיר פרץ. "הבעיה היא לא ביני לבין פרץ - היא בין ראש המפלגה לביני", אמר מצנע בראיון לגלי צה"ל, "היתה כאן הפרת אמון, ודבר כזה לא עושים".

עם זאת, מצנע ציין כי אינו מתחרט שחזר לפוליטיקה. "אני לא מצטער על ההרפתקה הזאת. בכוונתי להיות חבר כנסת, נבחרתי בזכות. לא אתפטר ולא 'אביא גאולה למספר 7', כמו ששמעתי שאומרים", אמר, "אעשה הכל כדי להשפיע על המציאות הכל כך קשה שבפניה אנחנו ניצבים". לשאלה אם תמך בהצטרפות המפלגה לקואליציה בראשות בנימין נתניהו, אמר מצנע כי הוא "מעדיף לא לעסוק בענייני הקואליציה, נדמה לי שאנחנו עוד רחוקים מהרכבת ממשלה", אמר.

עם ההכרזה המשותפת ליו"ר התנועה לבני ולראש הממשלה על הצטרפות התנועה לקואליציה, העריכו גורמים פוליטיים כי מצנע עשוי לפרוש מהכנסת אם לא ימונה לתפקיד השר השני של התנועה. גורמים בתנועה טענו כי מצנע – מס' 2 ברשימה לכנסת – ראה עצמו כמועמד המוביל לתפקיד השר השני מטעם מפלגתו, ונפגע כתוצאה מההחלטה המסתמנת להעדיף את ח"כ פרץ שצפוי להתמנות לתפקיד השר להגנת הסביבה.

בשבוע שעבר התכנסה מפלגת התנועה לישיבה מתוחה במהלכה הציגה לבני את ההסכם הקואליציוני. עדות למתיחות הרבה ניתן היה לראות עוד לפני הפגישה כשמצנע סירב ללחוץ את ידו המושטת של פרץ שבא לברך אותו לרגל יום הולדתו. מצנע, לחוץ ופגוע מן הפרסומים לפיהם פרץ יהפוך לשר השני מטעם המפלגה על אף הבטחה מפורשת שקיבל מלבני בנושא, לא אמר לעיתונאים הרבים במקום מילה בנושא.

במהלך הדיון לבני הבהירה לנוכחים כי בניגוד לפרסומים בתקשורת היא עדיין לא החליטה מי יהיה השר השני מטעם מפלגתה בממשלת נתניהו. היא גם עדכנה את הח"כים שעדיין לא סיכמה עם נתניהו איזו ועדה תימסר לידי הסיעה ומי מבין החכי"ם יעמוד בראשה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ