בנט: מגבה את חבריי כל עוד המשטרה חוקרת

יו"ר הבית היהודי אישר ששכר משרד חקירות בזמן הפריימריז בגלל עדויות על התפקדות לא חוקית. סלומיאנסקי פנה לווינשטיין: "מצה את החקירה בהקדם"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר הבית היהודי, ח"כ נפתלי בנט, אישר היום (שלישי) בישיבת סיעתו כי הוא זה שעמד מאחורי הזמנת שירותי משרד החקירות במהלך מסע הבחירות של המפלגה. לדבריו, הוא עשה זאת במהלך התמודדותו על ראשות המפלגה מול היו"ר הקודם, זבולון אורלב, בעקבות עדויות על התנהלות בלתי חוקית של פוקדים.

לדברי בנט, "במהלך תקופת המפקד הגיעו לידינו חשדות על פגיעה בטוהר המפקד ופעילות בהיקפים גדולים. הוריתי על בדיקה שהתמקדה רק בטוהר הבחירות ובטוהר המפקד. הבדיקה העלתה שאכן היתה פגיעה כזאת. בעקבות הבדיקה נפסלו אלפי מתפקדים. אני גאה על המהלך. בזכותו המפקד נותר נקי. הממצאים הועברו כבר אז, לפני חצי שנה, לרשויות החוק".

בנט לא הסביר בדיון כיצד הגיעו ההקלטות המפלילות לכאורה את ח"כ ניסן סלומיאנסקי – איש מחנהו של אורלב – דווקא לכלי התקשורת ואולם במהלך דבריו ביקש להביע גיבוי עקרוני לסלומיאנסקי כל עוד לא הוכחו הטענות נגדו. לדברי בנט, "כל עוד מתקיימת בדיקה במשטרה, עלינו לתת גיבוי מלא לכל החברים".

נפתלי בנט וניסן סלומינסקי, בדצמבר האחרון

סלומיאנסקי עצמו התייצב היום לישיבת הסיעה וישב ליד בנט כשהוא רגוע ושופע חיוכים. בעקבות גל הפרסומים הוא שכר את משרד יחסי הציבור של בן ציון ציטרין, וכן את עורכת הדין רחל תורן, כדי שיסייעו לו בניהול הפרשה. עו"ד תורן שיגרה הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ובו דרשה לזרז את החקירה. "מן הפרסומים בתקשורת, למד ח"כ סלומיאנסקי כי שמו שורבב בחקירת משטרה הבודקת חשדות ל'קניית קולות', לכאורה, במהלך תקופת הבחירות המקדימות", כתבה תורן.

תורן הוסיפה כי "ח"כ סלומיאנסקי משרת את הציבור קרוב ל-30 שנים במסירות רבה, הוא נקי מכל רבב וזוכה להערכה עמוקה בקרב הציבור הרחב". לדבריה, "על מנת להסיר את העננה ולנקותו מכל חשד, ככל שיש כזה, מבקש ח"כ סלומיאנסקי למצות את החקירה, ככל שהיא נוגעת אליו, בהקדם האפשרי. מובן שהוא ישתף פעולה עם חקירה שכזו ויעמיד עצמו לרשות החוקרים, אם וכאשר יידרש לעשות כן".

עד כה, סלומיאנסקי לא נקרא להעיד או להיחקר במשטרה בפרשה, אף שקבלן הקולות אביחי עמרוסי שהתרברב כי קיבל ממנו כסף זומן לחקירה כבר כמה פעמים. גורמים המעורים בחומרים שאסף החוקר הפרטי, אמרו ל"הארץ" כי במידע שהועבר למשטרה מופיעים שמות של חברי כנסת נוספים, בהם ח"כ מכהן החבר במפלגה אחרת שלכאורה שילם כסף – על פי טענת פוקד – תמורת אלפי קולות שהצביעו עבורו בבחירות.

בנוסף לעניינו של סלומיאנסקי, קבלן הקולות עמרוסי טען בשיחות שהוקלטו עמו כי גם ח"כ בכיר בליכוד רכש ממנו תמיכה של מצביעים בפריימריז תמורת תשלום. המידע נחשף במסגרת "איסוף הראיות" שביצע החוקר הפרטי שנשכר על ידי מטה נפתלי בנט במהלך הבחירות המקדימות בבית היהודי והועבר למשטרה כבר לפני חודשים אחדים. הח"כ מהליכוד טען בתגובה: "זה הזוי. לא קניתי תמיכה מעמרוסי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ