גפני: לנפתלי בנט שנאה תהומית כלפי החרדים

בזמן שהמו"מ הקואליציוני בין הליכוד-ביתנו לבית היהודי עדיין תקוע בשל סוגיית הגיוס, החרדים תוקפים בחריפות: "בנט הכריז מלחמה על עולם התורה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

על רקע הברית האיתנה בין מפלגתו של נפתלי בנט לבין יש עתיד של יאיר לפיד, תקף הבוקר (שישי) משה גפני (יהדות התורה) בחריפות את יו"ר הבית היהודי. "היום הזה, י"ט באדר, ייזכר לדיראון עולם כיום שבו מפלגה שמתקראת דתית, ושיושב ראשה כינה את החרדים 'אחים' - הכריזה מלחמה על עולם התורה", אמר גפני.

גפני הוסיף כי "מתברר שכשבנט אומר 'אחים' הוא מתכוון לשנאת אחים ולהחרמה של אחים... השנאה הזו כה תהומית שבתמורה הוא מוסר את גורל ארץ ישראל בידיהם של אנשי יש עתיד ויאיר לפיד שתקף את המתיישבים ביהודה ושומרון. כדאי שהפוליטיקאי הטרי נפתלי בנט וחבריו יזכרו היטב שבניין הכנסת עגול הרבה יותר ממה שהוא נראה מבחוץ".

עם היציאה מחדר המשא ומתן עם הבית היהודי, גם בליכוד-ביתנו תקפו את מפלגתו של בנט. עורך הדין דוד שמרון, המנהל את המשא ומתן מטעם הרשימה המשותפת, האשים כי גם הבית היהודי מתכוון להחרים את החרדים בכל מחיר, כפי שלטענתו עושה לפיד. "אנשי הבית היהודי הודיעו לנו שגם הם מחרימים את החרדים כמו יש עתיד, זאת כתוצאה מהברית שלהם, שעדיין קיימת. יש כאן החרמה של ציבור שלם. אנחנו לא מקבלים חרמות. נצטרך לראות איך מתקדמים מכאן להרכבת ממשלה כתוצאה מהמצב הזה...". לגבי הדיווח כי הליכוד הציע ליאיר לפיד להצטרף ללא הבית היהודי כדי לפנות התנחלויות, טען שמרון כי מדובר בספין שהוא שקר וכזב.

משה גפני במליאת הכנסת. "בניין עגול הרבה יותר ממה שהוא נראה בחוץ"צילום: מיכל פתאל

בתגובה לדבריו של שמרון השיבו גורמים בבית היהודי בעוקצנות כי "ייתכן שנפלה טעות ובהודעתו שטענה שאנו אמרנו שאנו מחרימים חרדים הושמטה בטעות המלה 'לא'. עקב הפרסומים על דברי הליכוד על פינוי התנחלויות וההסכם הבעייתי עם ציפי לבני ועמיר פרץ, כנראה שזאת אינה הטעות היחידה".

זמן קצר לפני שמרון נכנס לחדר המשא ומתן עם אנשי הבית היהודי הוא התמקד בתקיפת אנשי יש עתיד. "גם אם החרדים יתגייסו בגיל 14 ויקבלו צו ראשון בבר מצווה, הם יפסלו אותם מישיבה בממשלה".

ח"כ אורי אריאל סיפר כי הברית עם לפיד איתנה. "ההבנות עם יש עתיד רק מתחזקות, עמדתנו לא השתנתה ואיננו פוסלים אף מפלגה", אמר. צוות המשא ומתן של הבית היהודי הודיע כי ההסכם עם לבני אינו מקובל בעיקר בשל האחריות של לבני על הנושא הפלסטיני ואת אחריותה על ועדת השרים לחקיקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ