הארץ

שרים לשעבר וחברי כנסת מכהנים מעורבים בקניית קולות בפריימריז של מפלגתם, כך פורסם הבוקר (שלישי) ב"ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, עדויות מגובות ברישומי יומן כבר הועברו אתמול לחוקרי המשטרה שפתחו בבדיקה.

בראיון לגלי צה"ל הבוקר טענה יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', כי אחד המעורבים בפרשה הוא ח"כ ושר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ. לדברי יחימוביץ', "אני יודעת שלצערי הרב מאוד זה התרחש במפלגת העבודה. אני יודעת שהשר הבכיר לשעבר הוא עמיר פרץ. כבר אתמול הוצאנו הודעת גינוי שתתפרסם היום שמגנה בחריפות את התופעות".

בלשכת פרץ מיהרו לפרסם הודעת הכחשה לפיה נודע לו רק אתמול בלילה על הפרשה מפי כתב "ידיעות אחרונות". דוברי פרץ הוסיפו כי "אין לנו מושג לא על החשדות ולא על החקירה". על פי ההודעה, "מדובר באמירה חסרת אחריות של יו"ר מפלגת העבודה. שאחת התכונות האופייניות לה היא להשתתף בעלילות על בני אדם. כל הפרטים המתוארים בכתבה לא היו ולא נבראו אין להם כל קשר למציאות. אנו מציעים ליחימוביץ' להמתין מעט עם השמחה לאיד שלה .ח"כ פרץ ידוע ביושרו ובהקפדה על כל פרט ופרט. שלי יחימוביץ' ברוע המאפיין אותה לא תצליח לשנות זאת!!!".

>>>הקלטתה של יחימוביץ' מתוך הראיון בגל"צ

על פי הפרסום הבוקר, מי שחשף את הפרשה הוא בעל תפקיד בכיר במטה הבחירות הפנימיות של המפלגה המעורבת. האיש סיפר שהיה מעורב במפגשים בהם הועבר תשלום לקבלני קולות בתמורה לתמיכה במועמד או קבוצת מועמדים.

לדברי האיש שעבד יחד עם מועמד שלא הצליח להיבחר במקום ריאלי, "הייתי לצדו כשבהזדמנויות שונות הוא העביר כספים בתמורה לתמיכה בדיל הפוליטי שלו. נפגשנו עם קבלני הקולות בבתי קפה ובמסעדות, ובסיום כל פגישה הוא שלח אותי להביא את פנקס הצ'קים מהרכב. במקרים רבים הייתי עד למסירת התשלום בעבור התמיכה בקלפי".

ביוזמת העיתון, האיש עבר בדיקת פוליגרף במהלכה נשאל האם היה נוכח בכמה פעמים שבהן המועמד שילם באמצעות צ'קים לקבלני קולות, האם היה נוכח כשהמועמד נתן צ'קים לקבלני קולות ובנוכחות הח"כ המכהן שהיה שר בכיר ובידיעתו והאם ראה שהמועמד נתן צ'ק לשר אחר לשעבר תמורת תמיכה בפריימריז. על פי הפרסום, האיש נמצא דובר אמת בכל השאלות הללו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ