חוטובלי נגד לבנת: הגיעה לתחתית הרשימה, לא ראוי למנותה לשרה

המאבק על תיקים בליכוד בשיאו: מי שנבחרה כאשה הראשונה בפריימריז, תוקפת את כוונת נתניהו למנות את השרה הוותיקה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בעוד המו"מ הקואליציוני מתחדש בשעות אלה, הקרב על תפקיד השרה מטעם הליכוד בממשלת נתניהו עולה מדרגה: ח"כ ציפי חוטובלי, שנבחרה כאשה הראשונה בפריימריז במפלגה, תקפה הבוקר (ראשון) את כוונתו של ראש הממשלה למנות דווקא את לימור לבנת לתפקיד שרה בממשלתו.

״לימור לבנת הגיעה לתחתית הרשימה״, אמרה חוטובלי בראיון לרדיו גלי ישראל והוסיפה, ״היא עשתה הרבה שנים שירות מאוד טוב למדינה... לא מדובר במצב שמאה קולות מפרידים ביני לבין לימור לבנת, אלפי קולות מפרידים בינינו".

חוטובלי מתחה ביקורת על ההחלטה למנות דווקא את לבנת הוותיקה, על פני חברות הכנסת הצעירות יותר וטענה שמדובר בהבעת אי אמון מצדו של נתניהו בתוצאות הפריימריז של מפלגתו. "לדעתי זאת טעות. זאת שגיאה לדבוק בפוליטיקה הישנה של מחזור כל רשימת השרים. הדבר לא נכון. הציבור בסופו של דבר מסתכל על הרשימה הזאת של הליכוד ויגיד: 'אם הממשלה לא מחדשת את פניה בשביל מה הלכנו למערכת פריימריז כל כך קשה?'״.

לימור לבנת וציפי חוטובליצילום: מיכל פתאל

על פי ההערכות, רק שלוש או ארבע שרות יכהנו - בסופו של דבר - בממשלה החדשה. בליכוד טענו כי לבנת ואולי גם סגנית השר גילה גמליאל ימונו לשרות מטעם הליכוד, וכי יעל גרמן תכהן כשרה מטעם יש עתיד ושרת הקליטה, סופה לנדבר מישראל ביתנו, תוסיף לכהן בתפקידה. מינויה של ח"כ פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו לשרה כנראה לא ייצא לפועל בשל צמצום מספר השרים, ואף כי ליברמן הכריז שתמונה לשרת החקלאות, היא ככל הנראה תיאלץ להסתפק בתפקיד סגנית שר.

בתוך כך, מאבק התיקים בליכוד הולך וצובר תאוצה, ומוקדם יותר הצהירו גורמים במפלגה כי נתניהו צפוי להיתקל באופוזיציה פנימית חריפה, כתוצאה מכך ששרים וח"כים בכירים ימצאו עצמם ללא תפקיד. לדבריהם, צפויה "אינתיפאדה" של ממש, נוכח מה שהם מגדירים, “הכישלון של נתניהו בחלוקת התפקידים" לחברי הליכוד ולמפלגות השותפות בקואליציה.

העימות הראשון כבר מתחולל סביב החלטתו המסתמנת של ראש הממשלה להדיח את יו"ר הכנסת המכהן, ראובן (רובי) ריבלין מתפקידו. "נתניהו לא רוצה ליכוד ליברלי, אלא ליברמני", אמר גורם במפלגה והוסיף, "ההתקרבות של נתניהו לליברמן, על חשבון המחנה הליברלי - ריבלין, מרידור ובגין - מדאיגה מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ