שוב דורכים עליו: מופז יגיע לממשלה רק דרך לפיד

יו"ר קדימה שהשיג שני מנדטים בלבד עדיין לא יודע איזה תפקיד ימלא בממשלה, והסיכוי היחיד שלו הוא שיש עתיד תקצה לו אחד מהתיקים שלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר קדימה, שאול מופז, עדיין לא יודע איזה תפקיד ימלא בממשלה הבאה. מופז, שעמד בראש הסיעה הגדולה ביותר בכנסת הקודמת, ומוביל כיום את הסיעה הקטנה בפרלמנט, לא מנהל משא ומתן ישיר מול הליכוד-ביתנו. במקום זאת, יש עתיד מנהלת את המשא ומתן עבורו.

"אנחנו ממתינים שיש עתיד והבית היהודי יסיימו את המשא ומתן שלהן, ואז נשב ביחד ונחלק את התיקים בין המפלגות", אמר בכיר בקדימה, "אף אחד לא מודאג. אנחנו מודעים לגודלנו ויודעים מה היתה תרומתנו לשינוי מאזן הכוחות בכנסת הנוכחית".

ביש עתיד טענו בימים האחרונים כי מופז עשוי לכהן כשר הרווחה, או בתפקיד אחר, על סמך רשימת התיקים שתימסר להם. ההחלטה בעניין תיגזר, בין היתר, מתוצאות המשא ומתן המתנהל על תיק החינוך - ביש עתיד מעוניינים ששי פירון ימלא את התפקיד ואילו בליכוד הבהירו ששר החינוך הבא יהיה השר המכהן, גדעון סער. אם פירון לא יתמנה לחינוך, הוא עשוי לבחור בתיק הרווחה על פני מופז.

הכישלון הגדול של מופז בבחירות פגע בסיכוייו להיכנס לקואליציה: לקדימה שני מנדטים בלבד, עובדה שלא תאפשר לו לזכות בתפקיד שר על בסיס מפתח התיקים הקיים, העומד על שר לכל שלושה ח"כים. לכן, יש עתיד צפויה להעניק למופז את המינוי הנכסף, על חשבון מכסת השרים שתינתן לה (שישה שרים בסך הכל). צירופו של מופז על חשבון מכסת יש עתיד צפוי להוביל להידוק הקשר ביניהם ולחבירה עתידית אפשרית של שני הח"כים של קדימה למפלגתו של לפיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ