הנשכח |

מופז יידחק לשורות האחוריות של ספסלי האופוזיציה

נתניהו שקל תחילה למנותו לשר ביטחון, ולפיד ובנט שיתפו אותו במהלכיהם, אך ברגע האמת יו"ר מפלגת קדימה, על שני המנדטים שלו, נותר מחוץ לממשלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ההסכם הקואליציוני שעומד להיחתם מסמן את שאול מופז כאחד המפסידים הגדולים בבחירות האחרונות. מי שכיהן כשר ביטחון בממשלת שרון והצליח להביס את ציפי לבני במירוץ לראשות קדימה, צפוי להתייבש בקדנציה הקרובה בספסלים האחוריים של האופוזיציה.

מיד לאחר הבחירות האחרונות סומן מופז כדמות מחוזרת, שסיכוייה להשתלב בממשלה גבוהים: נתניהו שקל למנות אותו לשר ביטחון ונסוג; שקל לחתום מולו על הסכם קואליציוני ראשון וחזר בו; וכעת החליט שלא לשבץ אותו בממשלה כלל.

למופז לא היו דרישות מרחיקות לכת, אלא שמערכת היחסים בינו לבין נתניהו רעועה ואין ביניהם אמון. נתניהו לא שוכח למופז את הצהרתו כי "יש לנו ראש ממשלה שקרן", כשהיה יו"ר ועדת החוץ והביטחון. הוא בעיקר לא סולח למופז על ניסיונו לחבור לברית לפיד-בנט כדי לכפות עליו חוק מרחיק לכת לשוויון בנטל.

שאול מופזצילום: הדר כהן

בסביבתו של מופז הבינו כבר לפני כמה שבועות, שנתניהו לא רואה בהם שותפים פוטנציאליים. צוות המו"מ של קדימה, בראשות ח"כ ישראל חסון, הוזמן רק פעם אחת לפגישה לא מחייבת עם נציגי הליכוד ביתנו. בפגישה זו, הם הבינו כי העובדה שיש להם שני מנדטים בכנסת, כנראה לא תספיק כדי לקבל תפקיד שר או להפוך לשותפה מרכזית בקואליציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ