חלוקת התיקים | עדכונים שוטפים |

הסבב מתעכב: נתניהו במרתון פגישות עם שטייניץ ושלום

רה"מ מנסה לגבש פשרה עם השניים בניסיון לרצות אותם. מוקדם יותר מונו גדעון סער לשר פנים, משה יעלון לשר ביטחון עם דני דנון כסגנו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אחרי שהתייצב אתמול (שבת) אצל הנשיא והודיע לו כי הצליח להקים ממשלה, מתייצבים היום שרי הליכוד וחברי הכנסת הבכירים בלשכתו של ראש הממשלה. בנימין נתניהו לא צפוי להדיח אף שר מכהן מהממשלה, אלא רק לבצע תחלופה בין המשרדים. מחר צפויה השבעת הממשלה ה-33.

21:29: השלמת סבב המינויים של שרי הליכוד מתעכבת כבר כמה שעות, בעקבות פגישות חוזרות ונשנות שמקיים נתניהו לסירוגין עם השרים סילבן שלום ויובל שטייניץ. לשטייניץ הובטח תיק האנרגיה והמים ואילו שלום אמור היה לקבל את תיק התכנון האסטרטגי לצד תיק הנגב והגליל בו הוא מחזיק כיום. אלא ששלום מחה על ההחלטה "לגזול" ממנו את תואר המשנה לראש הממשלה ואת חברותו בקבינט המדיני בטחוני.

גורמים בליכוד טענו ששלום ביקש לשדרג את תיקו ולהחזיק בתיק האנרגיה והמים, הנחשב לבכיר יותר, אף כי התיק כבר הוצע לשטייניץ. נתניהו מנסה לגבש פשרה עם השניים בנסיון לרצות אותם אולם המגעים לא הבשילו עד כה לנוסחה שתהיה מקובלת על שניהם.

18:52: מינויים ביש עתיד: ח"כ יואל רזבוזוב יכהן כיו"ר ועדת הקליטה, עליזה לביא תהיה יו"ר הוועדה למעמד האשה.

17:03: מינויים בבית היהודי: ח"כ ניסן סלומיאנסקי, ששמו עלה באחרונה לכותרות בשל הטענות לפיהן שילם תמורות קולות בפריימריז במפלגה, מונה ליו"ר ועדת הכספים. ח"כ אבי וורצמן מונה לתפקיד סגן שר הבריאות, ואילו ח"כ איילת שקד מונתה ליו"ר הסיעה.

16:10 בפגישה שהתקיימה לפני שעה קלה אמר ראש הממשלה לשר החינוך היוצא, גדעון סער, כי יכהן כשר הפנים בממשלה החדשה. מלשכתו של סער נמסר כי הוא הודה לנתניהו ואמר כי הוא רואה במשרד הפנים אחד המשרדים המרכזיים והחשובים ביותר בממשלה, המשפיע על חייהם של אזרחי ישראל. עוד אמר סער כי בכוונתו לקדם רפורמות משמעותיות בתפקידו כשר הפנים.

13:50: צחי הנגבי מונה ליו"ר ועדת הכנסת והוא צפוי להחליף בעוד שנה וחצי את אופיר אקוניס כסגן שר במשרד ראש הממשלה. דני דנון נענה בחיוב להצעה לכהן בתפקיד סגן שר הביטחון. דנון אמר בהודעה שפרסם כי "במידה ויתפנה מקום בממשלה, אין לי ספק שלאור דירוגי במקום החמישי בפריימריז אתמנה לתפקיד שר בממשלה ה-33 של מדינת ישראל".

נפתלי בנט נפגש בתל אביב באופן אישי עם כל אחד מחברי סיעת הבית היהודי לצורך איוש התפקידים בממשלה החדשה. אורי אורבך מונה לשר לענייני אזרחים ותיקים וחבר ועדת השרים לענייני חקיקה.‬

13:17: חבר הכנסת‫ אופיר אקוניס ימונה לתפקיד סגן שר במשרד ראש הממשלה שיקשר בין הממשלה לכנסת. גורמים פוליטיים אמרו ל"הארץ" כי תיק רשות השידור הועבר ברגע האחרון מאקוניס לארדן במסגרת חבילת הפיצוי שקיבל האחרון.

12:58: בעקבות מינויו לשר הביטחון, אמר הבוקר השר משה יעלון: "בשנת 2005 סיימתי 37 שנות שירות בצה"ל. עברתי בצמתים המרכזיים ביותר של הפיקוד. עתה אני מקבל לידיי את האחריות על מערכת הביטחון של מדינת ישראל. אביא לתפקיד את מיטב ניסיוני וערכיי, ואני נחוש להוביל באחריות ובשיקול דעת את צה"ל ומערכת הביטחון לעבר פסגות חדשות, כדי לעמוד באתגרי העתיד".

12:14: ראש הממשלה הודיע לשר גלעד ארדן כי הוא יתמנה לשר להגנת העורף, אחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית, חבר בקבינט המדיני ביטחוני ושר התקשורת שיורחב ויכלול את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית. השר ארדן הודה לראש הממשלה על האמון שהביע בו. ״אזרחי המדינה הנמצאים בעורף נמצאים כיום בחזית המאבק ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו", אמר ארדן. "בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל״. ארדן הביע באחרונה את רצונו לקבל את תיק הפנים שככל הנראה יינתן לגדעון סער.

11:30: ראש הממשלה הציע את תפקיד שר סגן הביטחון לחבר הכנסת דני דנון. מוקדם יותר השיב בוגי יעלון בחיוב להצעת ראש הממשלה לקבל את תיק הביטחון. "בתקופה כה מכרעת לביטחון מדינת ישראל, כשמסביבנו כל האזור סוער, חשוב שבתפקיד הזה יהיה אדם עתיר נסיון כמו משה יעלון. בשמם של כל אזרחי המדינה, אני מאחל לו בהצלחה", אמר נתניהו.

11:00: צחי הנגבי נועד כעת עם ראש הממשלה. מוקדם יותר, חבר הכנסת חיים כץ נפגש עם נתניהו שביקש ממנו לעמוד בראש ועדת העבודה, הרווחה והבריאות. כץ נענה לבקשה.

10:00: בזה אחר זה יתייצבו הבוקר (ראשון) שרי הליכוד וחברי הכנסת הבכירים של המפלגה בלשכת ראש הממשלה, כדי לשמוע אילו תפקידים מייעד להם בנימין נתניהו בממשלתו הקרובה. ראשון המתייצבים, השר משה (בוגי) יעלון, שצפוי להתמנות לתפקיד שר הביטחון הבא. נתניהו החליט שלא לחולל שינוי בזהות השרים המכהנים ולא "להדיח" שר של הליכוד מן הממשלה.

לחצו לצפייה בהסכמים הקואליציונים:

הליכוד-ישראל ביתנו עם הבית היהודי

הליכוד-ישראל ביתנו עם יש עתיד

הליכוד-ישראל ביתנו עם התנועה

קווי היסוד של מדיניות הממשלה

אתמול הודיע נתניהו לנשיא המדינה שמעון פרס כי עלה בידו לכונן ממשלה. ביום שישי חתמו ראשי יש עתיד והבית היהודי על ההסכמים הקואליציוניים ובכך הביאו לסיומו את המשא ומתן המפרך שניהלו מול הליכוד ביתנו בשבועות האחרונים. הממשלה ה-33 צפויה להישבע אמונים בכנסת ביום שני. "נעבוד יחד בממשלה החדשה בשיתוף פעולה למען כלל אזרחי ישראל. נפעל לחיזוק ביטחונה של מדינת ישראל ולשיפור איכות החיים של אזרחי ישראל", בירך נתניהו על ההסכמים שהושגו.

נתניהו מעדכן את פרס כי הצליח להקים ממשלה, אתמול:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ