בניסיון להגיע לאיחוד: הבית היהודי הציעה לתקומה 3 שריונים

עד כה הציעה הבית היהודי לתקומה שריון אחד בלבד; בתקומה טוענים שהמחלוקת אינה על שריונים אלא על צביונה האידיאולוגי של הרשימה המשותפת

חיים לוינסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חיים לוינסון

מפלגת הבית היהודי הציעה שלושה שריונים לאנשי מפלגת תקומה, בניסיון להביא להתקדמות במשא ומתן ביניהן לכינון רשימה משותפת לבחירות הקרובות. ביום ראשון צפויה פגישה מכרעת בעניין בין נפתלי בנט, ראש הבית היהודי, לאורי אריאל, העומד בראש תקומה

בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

אורי אריאל ונפתלי בנט, במאי השנהצילום: אוליבייה פיטוסי

בתחילת המשא ומתן הציע בנט לשריין את אריאל כמספר 2, ושיתר חברי תקומה ירוצו בפריימריז. אריאל סירב, ודרש שריון לאנשיו, לצד אחוזים מתקציב מימון מפלגות, וכן שגוף רבני ילווה את פעילות המפלגה. 

היום בבוקר הודיע סגן שר הדתות ומספר שתיים בתקומה, אלי בן דהן, כי הוא עוזב את המפלגה ועובר לרוץ בבית היהודי. 

משמעות ההבטחה של הבית היהודי לתקומה, היא שבמקרה של ריצה משותפת, שלושת חברי הכנסת שמכהנים כעת מטעם תקומה, אריאל, אורית סטרוק וזבולון כלפה, ישוריינו במקומות ריאליים ברשימה.

בתקומה אומרים בתגובה כי הניסיון להציג את המחלוקת כריב על שריונים בלבד הוא ספין, ושהם נאבקים על דרכם האידיאולוגית שהיא תורנית יותר, ומעוניינים לתת לה ביטוי במפלגה המאוחדת. בין היתר, ישנה מחלוקת על מהותו, הרכבו ותפקידו של הגוף הרבני המלווה. בכנסת הנוכחית פעלו חברי הכנסת של תקומה בליווי ועד רבנים בראשות הרב חיים דרוקמן, וכעת הם רוצים שוועד זה ילווה את פעילותם של כל חברי הכנסת ברשימה המאוחדת. בנט מסרב לכך. 

בבית היהודי מעריכים שלמרות הדיווחים המתרבים על איחוד בין אורי אריאל ואלי ישי, אריאל דווקא מעוניין באיחוד עם הבית היהודי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ