עתירה בליכוד: "נתניהו הפסיד בבחירות בשבוע שעבר, אך הוצג כמנצח"

ח"כ פייגלין קובע בעתירה שההצעות שהועלו להצבעה חייבו רוב של שני שלישים מהקולות, אבל לנתניהו חסרו 41 קולות כדי להשיג את הרוב הזה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

האם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפסיד בהצבעה החשאית במרכז הליכוד ולא ניצח כפי שהכריזה המפלגה? בעתירה שהגיש ח"כ משה פייגלין לבית הדין של הליכוד ביום חמישי האחרון, הוא קובע שנתניהו למעשה הפסיד בבחירות, משום ששתי ההצעות שביקש להעביר חייבו קבלת רוב של שני שלישים מהמצביעים כדי לעבור, אבל נתניהו לא קיבל רוב כזה. אם תתקבל העתירה, היא אף עשויה להוביל לביטול הבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר.

מקורבי נתניהו מנהלים כעת מגעים עם מקורבו של פייגלין, מיכאל פואה, חבר ועדת הבחירות של הליכוד, בניסיון לגבש פשרה. לדברי פואה, לנתניהו חסרו 41 קולות בבחירות כדי להעביר את שתי ההצעות.

ח"כ פייגליןצילום: אילן אסייג

בחירות 2015: לכל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

פואה טוען ששני העניינים שהועלו להצבעה — הצמדת הבחירות לרשימת המפלגה לכנסת לבחירות לראשות הליכוד והדרישה לאפשר לנתניהו לשריין שני מקומות ברשימה למועמדים מטעמו — סותרים את חוקת המפלגה, וכל אישור של שינוי החוקה מותנה בגיוס רוב של שני שלישים מהמצביעים לפחות. החוקה קובעת שהבחירות לרשימת המפלגה יתקיימו רק אחרי הבחירות לראשות הליכוד, וגם קובעת שהבחירות לרשימה יהיו שוויוניות וחשאיות — קביעה הסותרת לכאורה את האפשרות שנתניהו ישריין מועמדים מטעמו ברשימה.

בבחירות בשבוע שעבר הצביעו 2,413 חברי מרכז. 1,567 מהם תמכו בהצעת נתניהו ו–835 התנגדו. 11 מבין המצביעים נמנעו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ