נתניהו על תוצאות הפריימריז: הדמוקרטיה בליכוד חזקה מהדיקטטורה של מפלגות אווירה

בתום ספירת כ-50% מהקולות אמר ראש הממשלה כי מתפקדי הליכוד בחרו רשימה "מאוזנת, מנוסה ואחראית", שתעזור לנצח את "השמאל בראשות ציפי ובוז'י"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הבוקר (חמישי) במצודת זאב, יום לאחר קיום הפריימריז בליכוד. "לפי התוצאות שמסתמנות בשעה הזאת של הבוקר, נראה שהליכוד בחר רשימה מעולה", אמר, "אנחנו הוכחנו לאזרחי ישראל שהדמוקרטיה מנצחת את הדיקטטורה. הדמוקרטיה בליכוד הרבה יותר חזקה מהדיקטטורה של מפלגות אווירה שקמות ונופלות כפטריות אחרי הגשם".

עוד הוסיף נתניהו כי "בניגוד למה שחזו, חברי הליכוד בחרו רשימה מצוינת מאוזנת, מנוסה ואחראית שתעזור לי להמשיך להוביל את המדינה בהצלחה. הנבחרת הזאת מייצגת את כל חלקי הארץ. לא רק ברשימה הארצית. אנשים שיש להם גישה נכונה מפוקחת ואחראית בתחום הביטחוני, המדיני, מחויבות חברתית וכלכלית. זאת רשימה של מפלגת שלטון. רשימה שתעזור לנו לנצח את השמאל בראשות ציפי ובוז'י ברוח שלנו, רוח הליכוד האמיתי".

>>> מה צופים הסקרים לליכוד? >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

נתניהו נבחר אתמול (רביעי) להנהיג את הליכוד בבחירות הבאות. כ-55% מתוך 96,651 מתפקדי המפלגה השתתפו בהצבעה המשולשת על זהות יו"ר המפלגה, הרכב הרשימה לכנסת ומתן האפשרות לנתניהו לשריין שני מועמדים מטעמו ברשימה, בכפוף לאישור מזכירות הליכוד.

לקראת חצות הודיע ח"כ דני דנון - שהתמודד מול נתניהו על הנהגת המפלגה - על הפסדו. על פי התוצאות הראשוניות זכה נתניהו ל-85% תמיכה לעומת 15% שתמכו בדנון. בפריימריז הקודמים ב-2013 זכה נתניהו ל-77% תמיכה וב-2007 קיבל 74%. 

מתוצאות הביניים, אחרי ספירת 72% מהקולות, עולה כי במקום השני נבחר גלעד ארדן ואחריו יולי אדלשטיין וישראל כץ ששובץ במקום הרביעי. האשה הראשונה בליכוד היא מירי רגב במקום החמישי, ואחריה סילבן שלום במקום השישי, משה יעלון במקום השביעי, זאב אלקין במקום השמיני, צחי הנגבי במקום התשיעי ויריב לוין במקום העשירי. מקום 11 שמור לשיריון של נתניהו, דני דנון במקום ה-12, גילה גמליאל במקום ה-13, יובל שטייניץ במקום ה-14, אופיר אקוניס במקום ה-15, במקום 16 ישובץ נציג מחוז שפלה, ספירה שטרם הסתיימה, במקום 17 חיים כץ, במקום 20 אבי דיכטר ובמקום 24 ציפי חוטובלי.

ממטה הרצוג ולבני נמסר על רשימת הליכוד המסתמנת: "הפנים והשמות ברשימה הם אותם פנים ושמות שהובילו את המדיניות של ממשלת ישראל והביאנו עד הלום, למצב שבו העוני מחריף, ישראל יותר ויותר מבודדת וזוגות צעירים אינם מסוגלים לרכוש דירה. מי שחושב שכך המדינה צריכה להמשיך להתנהל ימצא ברשימה הזו נציגים מתאימים. לעומת זאת, כל מי שחושב שמדינת ישראל זקוקה לשינוי עמוק בסדרי העדיפויות  ולרוח חדשה שתוביל מדיניות חדשה- מבין שהליכוד הפנה לו עורף, ויצטרף למחנה ציוני גדול, שמביא בשורה ותקווה אמיתית. הרשימה בראשות הרצוג ולבני תביא בשורה חברתית ותחלץ את ישראל מבידוד מדיני, שפוגע באופן קשה בביטחון, בכלכלה וברווחה של האזרחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ