יאיר אטינגר

יו"ר ש"ס אריה דרעי רמז הערב (חמישי) כי הוא עומד לחזור בו מהצהרות הפרישה שלו. בהצהרה שהעביר בטלפון, והושמעה לאלפי מפגינים שהתאספו מתחת לביתו, התחייב דרעי להמשיך "את מפעליו הגדולים" של הרב עובדיה יוסף. דרעי, שלא שוהה כעת בירושלים, אמר כי "הזעקה שלכם מגיעה עד הצפון".

אלפי בני אדם הגיעו הערב לרחוב הקבלן, למאהל שהוקם שם ביום שלישי על ידי אוהדיו של דרעי במעורבות גוברת והולכת של מטה ש"ס, שארגן הסעות למקום. הרחוב נחסם לתנועה. התפטרותו של דרעי מהכנסת נכנסה הערב לתוקף, אבל כל הסימנים מעידים כי הוא יעמוד, כמתוכנן, בראש רשימת ש"ס לכנסת ה-20.

מאהל התמיכה מחוץ לביתו של דרעי, הערב. יו"ר ש"ס מסר הצהרה לקהל דרך הטלפון צילום: אוליבייה פיטוסי

הצהרתו הערב היא הפעם הראשונה שבה מדבר דרעי בפומבי, מאז שודרו ההקלטות מבית הרב עובדיה יוסף. "אני אוהב אתכם, אני מתרגש, דבר אחד אני מבטיח לכם אחי: לא שכחתי את הדברים שאמר לי מרן בבית החולים לפני פטירתו, הוא החזיק בידיים שלי ובכה ואמר לי אריה אני מבקש ממך תבטיח לי שני דברים, להמשיך לדאוג לבני העניים והיקרים וששם שמיים והיהדות תתאהב על עם ישראל. זה המסר של הרב, אנחנו נמשיך בעזרת השם כולם יחד. זה לא משנה באיזו צורה, אני אתכם ביחד, כולנו יחד מול הבית של מרן נמשיך את מפעליו הגדולים", אמר דרעי. 

יו"ר ש"ס אף ביקש מהנוכחים "לסגור את המאהל הזה ולחזור לישיבות ולחזור ללמוד תורה", וזאת גם מתוך התחשבות בדיירי הרחוב "וגם בכם בחורי הישיבות היקרים, בני התורה שאני אוהב אתכם כל אחד, אתם הסיירת מטכ"ל של עם ישראל. עדיף לי שתשבו, תלמדו תורה, עוד דף גמרא, עוד תשובה ב'יביע אומר' (חיבורו ההלכתי של הרב עובדיה יוסף, י"א) זו המחאה הכי גדולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ