פאינה קירשנבאום הודיעה על פרישה מהפוליטיקה בשל החקירה - וחזרה בה

סגנית שר הפנים הודיעה בצהריים ליו"ר מפלגתה ליברמן כי לא תתמודד בבחירות, בגלל החשדות נגדה, אך חזרה בה לאחר שביקש ממנה לשקול את החלטתה שנית

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ח''כ פאינה קירשנבאום פנתה היום בצהריים (שישי) ליו''ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וביקשה ממנו לא להגיש מועמדות לרשימת המפלגה לכנסת הבאה על רקע החקירה המתנהלת נגדה, אך חזרה בה מאוחר יותר.

>>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

קירשנבאום, המכהנת גם כמזכ"לית המפלגה וכסגנית שר הפנים הודיעה לליברמן גם כי היא מבקשת לפרוש מניהול מטה הבחירות. שר החוץ ביקש ממנה לשקול מחדש את החלטתה ולחזור בה והיא נענתה לבקשתו. על בקשת ההתפטרות של ח"כ קירשנבאום דיווח לראשונה עמית סגל בחדשות 2. 

קירשנבאום בכנס השקת הקמפיין של מפלגת ישראל ביתנו, השבועצילום: דודו בכר

השבוע פנה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לקירשנבאום, וביקש ממנה להימנע מלהגיע למשרד הפנים לתקופה של 30 יום בשל החקירה העומדת נגדה. וינשטיין פנה אליה מחשש לשיבוש החקירה, בעקבות חוות דעת של אגף החקירות והמודיעין של המשטרה שהונחה בפניו.

היועץ ציין כי הצורך בהרחקתה מהמשרד ייבדק מעת לעת, על פי ההתפתחויות בחקירה. קירשנבאום השיבה ליועץ המשפטי כי היא נעתרת לבקשתו, וכי לא תפקוד את משרד הפנים בחודש הקרוב, או עד לקבלת הנחיה אחרת ממנו.

קירשנבאום חשודה כי התנהלה באופן שיטתי בצוותא עם כפופים לה ועם עובדי ציבור אחרים בתמורה לטובות הנאה אישיות לה ולאנשים שהיא חפצה ביקרם, תוך שימוש בכספי משלם המסים. מחומר החקירה עולה חשד לעשרות מקרי שוחד הנאמדים במיליוני שקלים, המועברים בתחכום רב ובדרכים שונות ומגוונות תוך שיתוף פעולה מלא עם הגורמים המקבלים את התקציב, בין היתר, איגודי ערים, רשויות סטטוטוריות, מועצות אזוריות ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ