ליברמן תוקף את וינשטיין: מנסה לפגוע באופן מכוון בישראל ביתנו‬

באירוע "שבתרבות" בכפר סבא, סיפר יו"ר ישראל ביתנו כי אחד הנחקרים ניסה להתאבד, והתייחס לבקשת ההתפטרות של קירשנבאום: "אמרתי לה לא להיכנע ללחץ תקשורתי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר החוץ ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, התייחס היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בכפר-סבא לפרשת ישראל ביתנו ואמר כי אחד הנחקרים בפרשה ניסה להתאבד. לטענתו המשטרה מפעילה לחץ ואיומים על הנחקרים. בנוסף האשים ליברמן את היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בניסיון מכוון לפגוע פוליטית במפלגת ישראל ביתנו.

ליברמן סיפר כי אמר לח"כ פאינה קירשנבאום בעקבות בקשתה להתפטר, "שלא צריך למהר או להילחץ. קחי פסק זמן ותחשבי. לא להיכנע בגלל לחץ תקשורתי". ליברמן הדגיש כי הוא מאמין בחפותה של קירשנבאום ושל החשודים האחרים בפרשה. "אני זוכר כמה פעמים הרשיעו אותי בעבר, צריך לתת להליך להימשך בצורה מסודרת", הוא אמר. 

ליברמן חזה כי למרות החקירה המערבת בכירים רבים במפלגתו, ישראל ביתנו תשיג תוצאה טובה בבחירות. לטענתו, מדובר בניסיון השישי עד כה לרמוס את כבודה של המפלגה: "אני חי עם החקירות כמו עם מזג האוויר. כמו עם גשם או כמו עם רוח", הוא אמר.

אביגדור ליברמן באירוע פתיחת הקמפיין באריאל, השבועצילום: דודו בכר

מלבד פרשת ישראל ביתנו, התייחס ליברמן לפניה הפלסטינית לבית הדין הבינלאומי בהאג ואמר כי "אין להפריז בחשיבות הפניה. ארה"ב, רוסיה, סין והודו לא חברות בבית הדין". עם זאת, תקף שר החוץ את ראש הממשלה בינימין נתניהו ואמר כי "כשיושבים ורק שומרים על הסטטוס-קוו אז באים אחרים עם יוזמות". ליברמן המשיך בהתקפה על נתניהו באומרו כי "אם ריח הבחירות מתערבב בהחלטות מדיניות של הממשלה המצב לא תקין".

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ממפלגת ישראל ביתנו השתתף אף הוא באירוע "שבתרבות" והתייחס לפרשת השחיתות. בניגוד ליו"ר ליברמן, אהרונוביץ' אמר כי "אין לי טענות כלפי המשטרה והפרקליטות. אני מגבה אותם על שעושים את עבודתם נאמנה". עם זאת ציין השר כי "רוב העצורים אינם מישראל ביתנו והתווית שהודבקה למפלגה לא הגונה". דברי אהרונוביץ' נשאו רוח דומה לדברי היו"ר ליברמן כשטען שמאחורי הפרשה עומדים "בעלי אינטרנסים שרוצים לפגוע במפלגה במהלך מערכת הבחירות". 

השבוע פנה היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין לח"כ קירשנבאום, וביקש ממנה להימנע מלהגיע למשרד הפנים לתקופה של 30 יום בשל החקירה העומדת נגדה. וינשטיין פנה אליה מחשש לשיבוש החקירה, בעקבות חוות דעת של אגף החקירות והמודיעין של המשטרה שהונחה בפניו.

קירשנבאום חשודה כי התנהלה באופן שיטתי בצוותא עם כפופים לה ועם עובדי ציבור אחרים בתמורה לטובות הנאה אישיות לה ולאנשים שהיא חפצה ביקרם, תוך שימוש בכספי משלם המסים. מחומר החקירה עולה חשד לעשרות מקרי שוחד הנאמדים במיליוני שקלים, המועברים בתחכום רב ובדרכים שונות ומגוונות תוך שיתוף פעולה מלא עם הגורמים המקבלים את התקציב, בין היתר, איגודי ערים, רשויות סטטוטוריות, מועצות אזוריות ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ