הפארסה בליכוד נמשכת: קלפיות ייספרו מחדש בשל טענות לאי סדרים

בבית ג'אן גרף הנגבי 278 קולות למרות שרק 198 הצביעו ובנתיבות נספרו הקולות של כץ רק בשש מתוך שבע הקלפיות. לאחר הספירה, עשויה חוטובלי לדחוק את דיכטר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בליכוד מתקשים לסיים את פארסת ספירת הקולות בבחירות הפנימיות: גם הבוקר (ראשון), ארבעה ימים אחרי סגירת הקלפיות, עדיין לא פורסמו תוצאות רשמיות ובמפלגה ממשיכים להתקוטט על תוצאות הספירה הסופית. אחר הצהריים יחלו לספור מחדש שורה של קלפיות בעקבות טענות לאי סדרים בניהול הקלפיות וספירתן. זאת, לאחר שמוקדם יותר הבוקר אמר היועץ המשפטי של הליכוד אבי הלוי לגל"צ כי הספירה המחודשת אינה בגין אי סדרים אלא כחלק מנוהל שגרתי.  

בין היתר, התברר כי בקלפי בבית ג'אן גרף סגן השר צחי הנגבי 278 קולות אף שבהצבעה השתתפו רק 198 מצביעים, ומתוך שבע קלפיות בנתיבות, נספרו הקולות של השר ישראל כץ רק ב-6 מתוכן. על פי הערכות, מדובר ב-138 קולות שהושמטו לכץ במכוון או בשגגה. לדברי פעיל במפלגה אחת הקלפיות בגני התערוכה נספרה פעמיים, במקום קלפי אחרת. לדבריו, "יש חשש משמעותי שאי הסדרים שהתגלו בספירת הקלפיות נעשו בזדון ולא בטעות, בניסיון להטות את תוצאות הבחירות".

הנתונים עשויים להשפיע על ההרכב הסופי של הרשימה לכנסת. השר כץ עשוי לעקוף את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בדרכו למקום השלישי ברשימת המפלגה, אחרי נתניהו. הפער בין השניים הוא 641 קולות ועל פי ההערכות כ-700 קולות של כץ לא שוקללו בסופו של דבר בגלל הליקויים השונים. שינוי נוסף עשוי להיות שיבוצה של ח"כ ציפי חוטובלי במקום ה-20 הריאלי במקום אבי דיכטר שיידחק בעצמו אל המשבצת ה-26 הספק ריאלית, זאת לאחר שפער הקולות ביניהם כרגע עומד על 754 קולות לטובתו. גם ח"כ גילה גמליאל עשויה להתקדם במקרה כזה במעלה הרשימה, על חשבונו של השר יובל שטייניץ במקומות 13-12.

ועדת הבחירות של הליכוד בודקת שורה של בעיות בספירת הקלפיות בירכא, בנתיבות, במודיעין, בקרית אתא ובהתנחלות עלי זהב. כך, נבדק חשד שהקלפי של מודיעין וירכא הועתקו האחת מהשנייה לאחר שהתוצאות של שתיהן נמצאו זהות. פרוטוקולים בקלפיות בהתנחלות עלי זהב ובכפר ראמה נעלמו ולא נספרו בשקלול הסופי. בנוסף, נבדקת מחדש החלטה של יו"ר ועדת הקלפי בראשון לציון שהורה על פסילת מאות פתקים שעשויים להיות מאושרים מחדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ