דרעי על שובו האפשרי להנהגת ש"ס: "רק חמור לא משנה את דעתו"

בריאיון ל"עובדה" אמר יו"ר המפלגה המתפטר כי טרם החליט אם לחזור לתפקידו. לדבריו, ידע כי ישי מחזיק בקלטת אך הוא הבטיח שלא יחשוף אותה לעולם

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

"אדם שלא משנה את דעתו הוא חמור" - כך, ברמז לשובו האפשרי להנהגת ש"ס, אמר אריה דרעי בריאיון ראשון מאז פורסמה הקלטת של הרב עובדיה יוסף, לתוכנית "עובדה" בערוץ 2. "אני לא יודע עדיין אם אחזור, זאת האמת לאמיתה", הוסיף דרעי בריאיון. לדבריו, ידע כי יריבו אלי ישי החזיק בקלטת שבה נראה הרב יוסף מותח ביקורת על דרעי והראה אותה לרבנים, אך טען כי ישי הבטיח שלא יחשוף אותה לעולם.

בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

כבר ביום חמישי האחרון רמז דרעי כי הוא עשוי לחזור בו מהודעת הפרישה כשהתחייב בפני אלפי מפגינים שהתאספו ליד ביתו בירושלים "להמשיך את מפעליו הגדולים של הרב עובדיה יוסף", והפציר בהם לפרק את מאהל התמיכה בו ו"לחזור לישיבות ללמוד תורה". דרעי, שלא שהה בירושלים, פנה בשיחת טלפון לתומכיו ואמר: "אנחנו נמשיך בעזרת השם כולם יחד".

בעקבות פרסום הקלטת ביקש בשבוע שעבר דרעי להתפטר מתפקיד יו"ר ש"ס, שנה וחצי לאחר שמונה לו על ידי הרב עובדיה. מועצת חכמי התורה לא קיבלה את הבקשה ולאחר דיון שקיימה בבית יוסף פרסמה הודעה שלפיה "מועצת חכמי התורה דוחה בתוקף את בקשתו של אריה דרעי להתפטר. אנו גוזרים עליו בגזרת התורה להמשיך בתפקידו ברוב עוז וגאון". ל"הארץ" נודע כי טיוטת ההודעה נוסחה עוד לפני שבקשת דרעי הובאה לידיעת המועצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ