הפארסה בליכוד: דיכטר גבר על חוטובלי ב-55 קולות בקרב על המקום הריאלי האחרון

בדיקה מחודשת של תוצאות הבחירות העלתה את דנון למקום התשיעי ואת לוין לעשירי, והצניחה את הנגבי למקום ה-12. חוטובלי שוקלת לערער על זכיית דיכטר במקום ה-20

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בדיקה חוזרת של התוצאות בבחירות הפנימיות בליכוד הביאה לשינוי במיקומם ברשימה של כמה מחברי המפלגה. במוקד עמד הקרב בין ציפי חוטובלי והשר לשעבר אבי דיכטר על המקום ה-20, שנחשב למקום הריאלי האחרון במפלגה - קרב שהוכרע לעת עתה לטובת דיכטר בהפרש של 55 קולות. בנוסף, דני דנון צפוי להתקדם מהמקום העשירי למקום התשיעי ויריב לוין מהמקום ה-12 למקום העשירי בעוד שצחי הנגבי יירד מהמקום התשיעי למקום ה-12. ישראל כץ, שקיווה לעקוף את השר יולי אדלשטיין ולהשתבץ במקום השלישי ברשימה, יוותר במקום הרביעי. 

בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

ח"כ חוטובלי נבחרה למקום ה-26 הספק-ריאלי ברשימה, אלא שהבחינה המחודשת העלתה אפשרות שתחליף מקומות עם דיכטר (20). זאת, מכיוון שהמקומות ה-25-21 משוריינים לנציגי המחוזות, למועמד מטעם נתניהו, למועמד לא יהודי ולאשה. השניים נאבקו על המקום הריאלי עד לשעות הלילה, אך לבסוף נותרו התוצאות בעינן. כעת שוקלת חוטובלי לפנות לבית משפט מחוזי בבקשה לפסול את הקלפי ביישוב בית ג'אן שבה התגלו אי-סדרים. אם תתקבל העתירה, דיכטר צפוי לאבד כ-150 קולות ואת הבכורה ברשימה. מקור בליכוד אמר הלילה: "הקרב על המקום העשרים יוכרע על בסיס הקלפי בבית ג'אן. יש חשד רציני לזיופים בקלפי הזו". לדבריו, אף שיו"ר הקלפי הורה לסגור את ההצבעה בה בשעה 17:00 בשל אי-סדרים, בפועל ההצבעה נמשכה ובסופה נמצאו יותר קולות ממתפקדים. כך, למשל, התברר כי סגן השר צחי הנגבי גרף בקלפי 278 קולות, אף שבהצבעה השתתפו רק 198 מתפקדים.

חוטובלי ופייגלין בוועידת הליכוד בחודש שעבר. שני המפסידים בפריימריזצילום: עופר וקנין

העיכוב בקביעת התוצאות גרם למבוכה רבה בליכוד: מחר צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח בטקס חגיגי את מסע הבחירות של המפלגה, אלא שבשלב זה לא ברור אם יוכל להציג באירוע את הרכב הרשימה הסופי - מה גם שלמועמדים תינתן ארכה בת שבוע שבה יוכלו לערער על התוצאות.

המחלוקת שהביאה לבחינה מחודשת של התוצאות ב-15 קלפיות נובעת מפערים משמעותיים בין הנתונים הסופיים שהוזנו למערכות המחשב של המפלגה והפרוטוקולים המתעדים את ספירת הקולות במספר מצומצם של קלפיות. המפלגה מסרה כי הבדיקה המחודשת נקבעה מראש ונועדה לתקן "טעויות הקלדה בלבד", אך היו בליכוד מי שחשדו שיד נעלמה פעלה כדי לחבל בסיכויי כמה מהמועמדים. "אי אפשר לפסול את האפשרות שגורמים במפלגה חיבלו במכוון בתוצאות", אמר ל"הארץ" אחד מחברי ועדת הבחירות במפלגה. "צריך לפסול את ההצבעה כולה, אבל אין לי ספק שזה לא יקרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ