סגנית ראש העיר קרית שמונה לשעבר, יפעת שאשא-ביטון, מצטרפת למפלגה של כחלון

שאשא-ביטון חוברת למייקל אורן ולאלי אלאלוף - המועמדים היחידים עד עתה שכחלון הציג באופן רשמי ברשימת מפלגת כולנו

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאשא-ביטון וכחלון בהיכל הספורט בחיפה, הבוקרצילום: רמי שלוש

סגנית ראש העיר קרית שמונה לשעבר, ד"ר יפעת שאשא-ביטון, מצטרפת למפלגת כולנו בראשות משה כחלון ותהיה המועמדת הנשית הראשונה ברשימה. כחלון הציג הבוקר (שני) את שאשא-ביטון במסיבת עיתונאים שקיים בהיכל הספורט בחיפה ואמר כי "יפעת היא סמל להתמדה, לנחישות, להצלחה – כל אלה מובילים אותה ואת מפלגת כולנו להנחיל לכל ילדה וילד במדינת ישראל את הסיכוי להצליח ולהגיע לעתיד יותר טוב".

>>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

שאשא-ביטון נולדה וגדלה בקרית שמונה, והיתה עד עתה סגנית הנשיא במכללה האקדמית להכשרת מורים אוהלו בקצרין. בשש השנים האחרונות כיהנה כחברת מועצת העיר קרית שמונה, מתוכן חמש שנים כממונה על תיק החינוך והנוער.

לאחר שכחלון הציג אותה הבוקר, אמרה שאשא-ביטון במסיבת העיתונאים כי "גם במערכת הבחירות הנוכחית כמעט ולא שמענו התייחסות לתחום החינוך, ולצערי הדגש לא שם. גם במערכת הבחירות הזו הדגש הוא בתחום המדיני והביטחוני, שהם חשובים אך לא יכולים להיות חזות הכל. חשוב להדגיש כי חינוך טוב הוא הבסיס והיסוד לכל. בלי חוסן חברתי וכלכלי לא נוכל להשיג ביטחון. רק חינוך איכותי וערכי יוביל לצמצום פערים".

בכנס במכללה האקדמית גליל מערבי אמר היום (שני) כחלון כי "שמנו לנו למטרה שמינהל מקרקעי ישראל יהיה בידינו – רק כך נוכל להוריד את מחירי הדיור".

עד כה חשף כחלון שני מועמדים בלבד ברשימתו – שגריר ישראל בארצות הברית לשעבר מייקל אורן ויו"ר הוועדה למלחמה בעוני וחתן פרס ישראל, אלי אלאלוף. גם סגנית ראש העיר ירושלים, רחל עזריה, העומדת בראש סיעת "ירושלמים" שזכתה בשני מנדטים בבחירות האחרונות למועצת העיר, הוזכרה כמי שעשויה להצטרף למפלגה. בעבר שימשה עזריה מנכ"לית "מבוי סתום", ארגון המסייע למסורבות גט, והיתה פעילה במחאה החברתית ונגד הדרת נשים.

כחלון מעוניין לשבץ במקום גבוה את האלוף במיל' יואב גלנט, כדמות הביטחונית הבכירה במפלגה. מקורות בכולנו הביעו בשבוע שעבר חשש מביקורת ציבורית ואף מנזק אלקטוראלי בעקבות שיבוצו הצפוי של גלנט, וכמה דמויות בולטות במפלגה תהו באחרונה בשיחות סגורות האם נכון להציב את גלנט בצמרת הרשימה, חרף פרשת הבית במושב עמיקם, שהובילה לפני ארבע שנים לביטול מינויו לרמטכ"ל. אחד הבכירים במפלגה אף הגדיר את צירופו של גלנט "בעייתי".

למרות זאת, ככל הידוע, כחלון סיכם עם גלנט כי יוצב במקום גבוה ברשימה. כחלון החליט לצרף לצמרת הרשימה דמות ביטחונית בעקבות סקרים וקבוצות מיקוד. העדיפות הראשונה שלו היתה לשבץ ברשימה את חברו הקרוב, ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, אך זה החליט שלא להתמודד לכנסת בשל מצבו הבריאותי. כחלון ניהל מגעים גם עם האלופים במילואים גיורא איילנד ועמוס ידלין, אך אלה לא הבשילו. לבסוף בחר כחלון בגלנט, אך טרם פרסם זאת. כבר לפני ארבעה חודשים דווח ב-TheMarker כי השניים מנהלים מגעים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ