חוטובלי טוענת: קלפי נוספת לא נספרה בפריימריז, הגעתי למקום ריאלי

סגנית השר טוענת שאחרי שיוזנו קולות הבוחרים בהתנחלות נריה היא תטפס מהמקום ה-26 אל ה-20 הנחשב לריאלי, במקומו של אבי דיכטר; הליכוד: כבר ספרנו את הקולות בקלפי והזנו את הנתונים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סגנית השר ציפי חוטובלי (הליכוד) איתרה הבוקר (שני) קלפי שלטענתה לא הוזנה למחשבי המפלגה בפריימריז שנערכו בליכוד בשבוע שעבר. בדיקה שערכה חוטובלי העלתה כי תוצאותיה יחוללו מהפך ויציבו אותה במקום ה-20, הנחשב למקום הריאלי האחרון במפלגה, במקומו של אבי דיכטר. חוטובלי, שנבחרה למקום ה-26, צפויה לפנות לוועדת הבחירות של המפלגה בבקשה לשקלל את תוצאות הקלפי בספירה הסופית. בליכוד דחו את הטענות ואמרו כי ספרו את הקלפי, ווידאו כבר אתמול שנתוני הספירה בה זהים לאלה שבמחשבי המפלגה.

בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

חוטובלי מנהלת קרב מאסף בניסיון לגבור על דיכטר ולהיכנס לכנסת הבאה. גם לאחר הבדיקה החוזרת שהושלמה אתמול (ראשון), במהלכה הוצבו מחדש נתוני הקלפיות בטפסים שמילאו ועדות הקלפי אל מול הנתונים שהוזנו במחשבי המפלגה, לא הצליחה חוטובלי לגייס מספיק קולות. בקלפי שאיתרה הבוקר חוטובלי בהתנחלות נריה, היא זכתה ב-82 קולות ולדברי מקורבים לה היא צפויה לעקוף את דיכטר ב-27 קולות. במקביל, חוטובלי אספה עשרות פרוטוקולים של ועדות וצוותה פועל לבדוק כיצד אלו הוזנו, בסופו של דבר, במחשבי המפלגה.

קלפיות בגני התערוכה בת"א ביום הפריימריז בליכוד, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

עורך דינה של חוטובלי, גיא בוסי, עתר לוועדת הבחירות של המפלגה להזין את נתוני הבחירות הקלפי בנריה לצד כמה קלפיות נוספות.

הליכוד נמצא במבוכה: הבעיה המרכזית עמה מתמודדת המפלגה בחמשת הימים האחרונים היא ליקויים חמורים בהזנת הטפסים המסכמים את ההצבעה בכל אחת מהקלפיות אל מחשבי המפלגה שריכזו את התוצאות. כך, הקלפי הממוחשבת בירושלים,  שריכזה מאות מצביעים מהעיר וההתנחלויות, לא נכללה בספירה המקורית ובדיעבד העניקה לחוטובלי כ-600 קולות שסייעו לה לצמצם את הפער מול דיכטר. כמו כן, ח"כ יריב לוין התקדם שני מקומות בלב הרשימה לאחר שנוספו לו 1,700 קולות שלא עודכנו בעקבות הספירה הראשונה. 

פעיל מרכזי במפלגה אמר בהתייחס לדברים כי "נכון, זה מביך, אבל חשוב לזכור שאלה כנראה הבחירות הנקיות ביותר שהליכוד ידע בשנים האחרונות. חשוב לשים לב שחוץ מהקרב בין חוטובלי לדיכטר אין באמת הבדל משמעותי בהרכב הרשימה וזה מעיד יותר מכל על כך שההליך הוא תקין, בלי תלונות על זיופים או ניסיונות מכוונים להטות את תוצאות הבחירות. לא יקרה שום דבר אם נחכה כמה ימים, וניתן לכל מי שיש לו השגות לאתר ליקויים נוספים בספירה".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "בניגוד לפרסומים בכלי תקשורת מסוימים - הליך ההצבעה וספירת הקולות בפריימריז בליכוד מתנהל כדין על פי המתוכנן, באישורם ובפיקוחם של שני שופטים בדימוס אשר אישרו את התוצאות: יו"ר ועדת הבחירות בליכוד, השופט מנחם נאמן, ויו"ר הוועדה המפקחת על הבחירות, השופט יעקוב שמעוני.

"על פי הליך הבחירות הפנימיות, שתוכנן מראש, הוקצו היומיים שלאחר סיום הספירה לבדיקת תלונות של מועמדים על התוצאות בקלפיות. בסיום שלב זה התברר כי הפערים בין הספירה הראשונית, לבין הבדיקה הנוספת שבוצעה בקלפיות, הם מזעריים, ובסופו של דבר הביאו בסך הכול לתזוזה פנימית במקומות 8 עד 10 בפריימריס. לאחר שלב זה, שהסתיים עתה, הוקצו מראש שבעה ימים נוספים לערעורים על תוצאות הבחירות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפוי לחשוף הערב את קמפיין המפלגה לבחירות הקרובות באירוע חגיגי בגני התערוכה בתל אביב. בצל חילוקי הדעות נתניהו אמור להציג את רשימת המפלגה לכנסת אך לא ברור אם יעשה זאת אם יוגשו עתירות במהלך היום נגד הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ