יש עתיד שוקלת לצרף מועמד חדש מהקהילה הגאה לרשימתה

השם הבולט שעלה כמועמד הוא אסי עזר, שמכחיש את השמועות על הצטרפותו למפלגה. בעקבות פרישת ניצן הורוביץ ממרצ, לא נשאר נציג מוצהר של הקהילה בכנסת

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

במפלגת "יש עתיד" שוקלים בתקופה האחרונה צירוף מועמד מהקהילה הגאה לרשימה לכנסת. לאחר פרישת ניצן הורוביץ (מרצ) מהמרוץ, מכיוון שבמפלגת העבודה אין מועמד גאה מחוץ לארון, ולאחר שבליכוד הגיע המועמד מהקהילה אמיר אוחנה רק למקום ה-31 הלא ריאלי, נראה כי צירוף מועמד או מועמדת גאים ל״יש עתיד״ הוא האפשרות היחידה להכנסת מועמד המייצג את הקהילה הגאה לכנסת.

>> בחירות 2015: לכל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

השם הבולט שעלה כמועמד הוא איש הטלוויזיה והרדיו אסי עזר, מנחה "האח הגדול". עזר עצמו אינו פעיל חברתי באופן רשמי, אך במהלך כהונתו של שר החינוך היוצא שי פירון, השניים נפגשו ודנו בעניין תלמידים להט"בים במערכת החינוך. ביולי 2013 כתב פירון בדף הפייסבוק שלו על הפגישה כי ״סיימתי פגישה עם אסי עזר. הוא ביקש לשוחח על היחס ללהט"בים במערכת החינוך. אני מודה שלא ידעתי מי האיש ומה פעולתו. רק במשרד היה מי שהתרגש מבואו. אבל השיחה היתה רגישה, עמוקה, וקולחת״.

עזר עצמו הכחיש את השמועות על צירופו לרשימה ואמר כי מדובר ב״קשקוש מוחלט״. לדבריו אנשי "יש עתיד", כלל לא פנו אליו ולא הציעו לו התמודד.

ראש התא הגאה ביש עתיד, זהורית שורקצילום: אלעד גוטמן

דמות בולטת אחרת ששמה עלה בהקשר זה היא זהורית שורק, יו״ר התא הגאה במפלגה ופעילה חברתית בקהילה כבר שנים ארוכות. אם אכן יוחלט להציבה במקום ריאלי, תהיה שורק לא רק הלסבית המוצהרת הראשונה בכנסת, אלא גם הלסבית הדתייה הראשונה. שורק פעילה מזה כעשר שנים בקהילה הגאה והיתה חברה בדירקטוריון חוש"ן (מרכז החינוך וההסברה של הקהילה הגאה), ועדת הביקורת של איג"י (ארגון הנוער הגאה), והיא ממייסדיה של הקהילה הדתית הגאה. בשנתיים האחרונות משמשת שורק כיו"ר המטה הגאה ב״יש עתיד״ ושותפה לקידום החוקים של הקהילה הגאה.

שם נוסף שעלה בימים באחרונים הוא של אסף וייס, יועצה של שרת הבריאות היוצאת יעל גרמן. וייס הוא גם עורך דין בהכשרתו והיה מעורב בניסוח חוקים ותקנות במשרד הבריאות הקשורים לקהילה הגאה, ובהם חוק הפונדקאות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ