הרצוג ולבני השמיטו את השם "המחנה הציוני" מפרסומים בערבית

במודעה שנכתבה בערבית כונתה הרשימה "מפלגת העבודה לשלום ולשיוויון". לאחר הפרסומים, מטה הרצוג ביקש לפרסם הודעות תחת "מטה העבודה-התנועה" עד מציאת שם קבוע

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הרשימה המשותפת לעבודה ולתנועה משמיטה את שמה הזמני, "המחנה הציוני", מפרסומים בשפה הערבית. בימים האחרונים מתחו בציבור הערבי ביקורת על החלטתם של מובילי הרשימה, יצחק הרצוג וציפי לבני, לכנות את הרשימה בשם "המחנה הציוני" משום שהוא מדיר את ערביי ישראל וקורץ למצביעי ימין מתונים על חשבונם. אלא שעל פי פרסום בחדשות 10, בפנייתה למגזר הערבי משמיטה הרשימה המשותפת את האזכור הציוני. במודעה שפורסמה לאחרונה ויועדה למגזר הערבי כונה האיחוד "מפלגת העבודה לשלום ולשוויון". מטה הרצוג ביקש לפרסם את הודעות הרשימה המשותפת תחת השם "מטה העבודה-התנועה", עד שיימצא שם קבוע חדש. 

>>> מה צופים הסקרים ללבני ולהרצוג? >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

יצחק הרצוג וציפי לבני, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

במפלגת הבית היהודי מיהרו לתקוף את השמטת השם. "בוז'י שכח את הציונות במפלגת העבודה ההיסטורית. יחד עם לבני הוא הקים מפלגה שמתביישת בערכים הכי בסיסיים שלנו. בן גוריון מתהפך בקברו", נאמר בהודעת המפלגה.

בשבוע הבא צפויים כ-50 אלף מתפקדי העבודה לבחור את רשימת המפלגה לכנסת, אליה ישובצו בהמשך גם נציגי התנועה החדשים שייבחרו על ידי לבני בימים הקרובים. הרצוג צפוי להחליט בתוך ימים אם לשבץ את ח״כ שאול מופז במשבצת המועמד הביטחוני, או להעדיף מועמד אחר, ככל הנראה האלוף במיל. עמוס ידלין.

לפני שבוע הודיעו לבני והרצוג על צירופו של פרופ' מנואל טרכטנברג למקום ריאלי ברשימה המשותפת שלהם לכנסת. טרכטנברג הוא מועמד "המחנה הציוני" לתפקיד שר האוצר הבא, ומיקומו ישוריין כך שלא ישתתף בבחירות המקדימות למפלגה. השניים עדיין לא סיכמו באיזה מיקום ישובץ טרכטנברג, ומיקומו יהיה תלוי גם בסוגיית שיריונו של המועמד הביטחוני.

"יש לי חוב שעליי לשלם", אמר טרכטנברג עם הצטרפותו. "לפני שלוש שנים וחצי כשעמדתי בראש הוועדה שקמה בעקבות המחאה החברתית נשאלתי על ידי המפגינים,׳למה להאמין לך? למה שנאמין שאתה בא באמת ובתמים לחולל שינוי'? השבתי אז שתפקיד הוועדה הוא לתרגם לשפה מקצועית את הכמיהה שלהם לשינוי וחייבים לדרג הפוליטי ממשלתי לעשות זאת. באחד המפגשים לתוך הלילה הישרתי מבט אליהם ואמרתי, ׳אם זה לא יסתייע אני מתחייב להרתם אישית כדי להשלים את המשימה׳".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ