בצל פרשת ישראל ביתנו: ייבחן מינוי מנכ"ל החטיבה להתיישבות לנציג המפלגה בוועדת הבחירות

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ג'ובראן, פנה לווינשטיין כדי לקבל את חוות דעתו בנוגע למינויו של בן עזרא, בעקבות הפשיטה על משרדי החטיבה כחלק מחקירת פרשת השחיתות במפלגה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, פנה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כדי לקבל את חוות דעתו בנוגע למינויו של מנכ"ל החטיבה להתיישבות, ירון בן עזרא, לנציג ישראל ביתנו בוועדת הבחירות המרכזית. זאת, בעקבות פנייתה של ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) לג'ובראן.

>>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

בפנייתה ביקשה מיכאלי לבחון אם יש מקום להשעות את בן עזרא מהוועדה, לאחר שבשבוע שעבר פשטה המשטרה על משרדי החטיבה כחלק מחקירת פרשת השחיתות המיוחסת לסגנית השר פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו). בן עזרא איננו חשוד בפרשה ולא ברור עדיין אם במסמכים שנתפסו בחטיבה יש ראיות שישמשו את המשטרה בחקירה.

קירשנבאום, המוגדרת החשודה המרכזית בפרשה, הורחקה על ידי וינשטיין ממשרד הפנים עד שתתבהר החקירה בעניינה. לדברי מיכאלי, גם אם אין בכהונתו של בן עזרא בוועדה פגם חוקי, מראית העין בנושא חשובה.

בן עזרא מחה אתמול על עצם ההצעה. לדבריו, "המינוי שלי לוועדת הבחירות הוא חוקי, תקין וישר. אני עובד מוסד לאומי ולא עובד מדינה. הייתי מצפה מחברת כנסת שתדע להבדיל בין השניים. יש לציין שאינני, ולא הייתי חשוד בפרשה זו או אחרת. את תשובתי המלאה והמפורטת אמסור לכבוד השופט מר ג'ובראן כפי הוראתו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ