פרישה שלישית מישראל ביתנו: אהרונוביץ' עוזב את הפוליטיקה

לאחרונה הובהר לשר לביטחון הפנים כי ליברמן לא רואה בו שותף מרכזי בכנסת הבאה. אהרונוביץ' ל"ידיעות": "אני לא דני אילון. לא ירצו אותי - בלי כעס"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הודיע היום (שישי) על פרישה מהפוליטיקה. אהרונוביץ' מצטרף לשני חברים אחרים בישראל ביתנו - שר התיירות, עוזי לנדאו, ויו"ר ועדת החוקה, דוד רותם, שהודיעו גם הם לאחרונה על פרישה מהחיים הפוליטיים. "סיכמתי אתמול עם יו"ר המפלגה, מר אביגדור ליברמן, על פרישתי מהמפלגה ומהחיים הפולטיים אליהם הצטרפתי מתוך רצון להשפיע ולהיטיב. אני מאמין שכך עשיתי", כתב אהרונוביץ' בהודעה לעיתונות שמסר הבוקר.

>>> מה צופים הסקרים לישראל ביתנו? >>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

הודעת הפרישה של אהרונוביץ' לא הפתיעה רבים. בשיחות סגורות טען השר לא פעם שהוא מעוניין להמשיך בעשייה במשרד לביטחון הפנים ובמשרדים ממשלתיים נוספים, אך בשבועות האחרונים הובהר לו שליברמן לא רואה בו שותף מרכזי לקראת ההתמודדות בבחירות הבאות לכנסת.

ליברמן ואהרונוביץ' בכנס של ישראל ביתנו, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

בשבועות האחרונים הובהר לאהרונוביץ' שאם יחליט להישאר במפלגה, ימוקם במקום לא ריאלי, שיעמיד בספק את כניסתו לכנסת ובוודאי את מינויו לתפקיד שר. על רקע פרשת השחיתות בה מעורבים, על פי החשד, בכירים בישראל ביתנו - שפגעה, לפי הסקרים, באופן משמעותי במספר המנדטים הצפויים למפלגה, העריכו בסביבתו של אהרונוביץ' שסיכוייו להיכנס לכנסת הבאה הפכו לקלושים. 

בריאיון לסימה לקדמון שפורסם הבוקר במוסף לשבת של ידיעות אחרונות, נשאל אהרונוביץ' אם מצבו הבעייתי ישפיע לדעתו על מיקומו ברשימת ישראל ביתנו. הוא ענה כי הוא אוהב את ליברמן אהבת אמת. ליברמן הוא אדם יקר, אמר, אני מכבד ומעריך אותו וגם אם נגיע לסיום דרכנו אני אכבד את זה ולא תשמעי ממני מלה של טרוניה עליו, כי אני לא כזה. אני לא דני אילון. ירצה אותי - אני אשאר. לא ירצה - בלי כעס. אז יש שמועות. אבל אני אדם קר רוח.

השר ליברמן הגיב היום להודעתו של אהרונוביץ' והודה לו על התקופה בה כיהן כשר מטעם ישראל ביתנו. "בתפקידיו כשר לביטחון הפנים וכשר התיירות תרם אהרונוביץ' תרומה גדולה למדינת ישראל, לביטחונה ולחוסנה, ואני משוכנע שהוא ימשיך ויתרום למדינת ישראל ושאנחנו נמשיך לשתף פעולה גם בעתיד", הוסיף.

אהרונוביץ' הודיע על פרישתו לאחר שמונה שנים במערכת הפוליטית, בהן כיהן כשנה כשר התיירות ושש שנים כשר לביטחון הפנים. הוא הוסיף כי "היתה לי הזכות להיות שותף לתהליכים מקצועיים מורכבים, ולנהל ולקדם באופן משמעותי את המשרדים שבראשם עמדתי. כך גם היתה לי הזכות לקחת חלק בקבלת החלטות חברתיות, ביטחוניות ומדיניות, והכל מתוך ראיית טובתה של מדינה ישראל לנגד עיניי. על זכות זו אני מודה".

בניגוד ליו"ר ישראל ביתנו, בשבוע שעבר גיבה אהרונוביץ' את עבודת המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה בחקירת פרשת ישראל ביתנו. הוא הודיע כי מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, עדכן אותו באופן אישי בדבר החקירה - אך רק לאחר שנעצרו החשודים בפרשה, והדגיש כי הוא מקפיד שלא להיות מעורב כלל בפרטי החקירה עצמה ובממצאיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ