יש עתיד מנהלת מגעים עם אלעזר שטרן על הצטרפותו לרשימתה

יו"ר הסיעה, עפר שלח, הבהיר כי בשלב זה טרם הוצע לשטרן מקום קונקרטי ברשימה, אך לפי גורם אחר הוצע לחבר הכנסת להתקמקם בעשירייה השנייה והוא אינו מרוצה מכך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביש עתיד מנהלים בעת האחרונה מגעים לצירופו של אלעזר שטרן - פליט מפלגת התנועה - לרשימת המפלגה לכנסת. גורמים ביש עתיד אמרו כי בשלב זה עוד לא הוצע לשטרן מקום קונקרטי ברשימה, דבר שיקרה בהמשך עם הגבשותה. עם זאת, לדברי גורם אחר, הוצע לחבר הכנסת מקום בעשירייה השנייה ברשימת יש עתיד, אך הוא אינו מרוצה מכך.

>>> מה צופים הסקרים ליש עתיד? >>> בחירות 2015: כל הפרשנויות והעדכונים

מי שמנהל את המגעים עם שטרן הוא יו"ר סיעת יש עתיד, עפר שלח, שמעריך אותו מאוד. שלח נחשב לגורם מרכזי במפלגה ומקורב ליושב בראשה, יאיר לפיד, ולכן ניתן להעריך כי המהלך לצירופו של שטרן עשוי להבשיל. בשיחה עם "הארץ" אישר שלח כי מתקיימים מגעים עם חבר הכנסת, וטען כי "טרם הוצעה לו הצעה קונקרטית מיש עתיד".

שטרן בדיון בוועדת שקד, בפברוארצילום: מיכל פתאל

בחודש שעבר הודיע שטרן על פרישתו מהתנועה במכתב ששיגר ליו"ר המפלגה, ציפי לבני, בו תקף את הסכם הרוטציה שכרתה עם יו"ר העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, וכתב כי שילמה "מחיר כבד מדי עבור הרוטציה".

ההחלטה של שטרן התקבלה לאחר התחבטות ממושכת. בשבועות שקדמו לפרישתו, מאז פיזור הכנסת, שקלו הוא וח"כ דוד צור להתפלג מהסיעה כדי לשמר את זכויותיהם ולהחזיק בדמי מימון המפלגות להם הם זכאים. אף שקיבלו אישור משפטי להתפלג, השניים החליטו שלא לעשות זאת, לדברי שטרן, בשל התנגדותה של לבני למהלך. "למרות אותן עצות החלטנו צורי (ח"כ דוד צור) ואני שגם אם יש בדבר רק גרגיר אבק אחד של בעיה ערכית אנו מוותרים על התקציב לו אנו זכאים על פי חוק ומשאירים אותו בידייך, או ליתר דיוק בידי מפלגת העבודה".

גם במערכת הבחירות הקודמת, ב-2013, שקל שטרן להצטרף למפלגתו של לפיד, לאחר שנמנה עם יועציה. ב-2006 הוא חוייב לשלם פיצויים לחייל חננאל דיין בעקבות הדלפת מסמכים צבאיים ללפיד, בעת שעוד היה עיתונאי. דיין טען אז כי המסמכים הועברו ללפיד על ידי אלוף (מיל') שטרן, שכיהן כראש אגף כוח האדם בצה"ל, כחלק מקשרי הידידות בין השניים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ