שבועיים אחרי שביקש לפרוש: דרעי הודיע כי ימשיך לכהן כיו"ר ש"ס

כהכנה למהלך, שהיה צפוי, פרסמה אמש ש"ס מכתב מאת הרב שלום כהן, המורה ליו"ר לחזור לתפקידו בהנהגת התנועה. דרעי: "מקבל בהכנעה את ציווי מועצת חכמי התורה"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

שבועיים אחרי שהגיש את מכתב ההתפטרות מהכנסת ולאחר שביקש להתפטר גם מראשות ש"ס ונדחה על ידי מועצת חכמי התורה, ח"כ אריה דרעי הודיע היום (שני) כי בכוונתו להישאר בתפקידו כיו"ר ש"ס. דרעי הכריז על החלטתו בכינוס של סיעת ש"ס במשרדי התנועה בירושלים.

>>> האם ש"ס מצליחה להתרומם? לכל הסקרים >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

בהודעה לתקשורת שמסר הבוקר דרעי נכתב כי הוא "מקבל בהכנעה ובהרכנת ראש את ציווי מועצת חכמי התורה". לדבריו, לאחר תקופה שבה ערך חשבון נפש אישי ומשפחתי, הוא החליט כי תנועת ש"ס על מאות אלפי מצביעיה "חשובים יותר מכל שיקול שהוא". "בראש מורם, גאווה ונחישות אמשיך להנהיג את התנועה כדי להמשיך את מפעליו הגדולים של מרן, ולהיות לפה לכל אותם אלו שהמדינה השאירה מאחור", הוסיף.

דרעי מודיע על התפטרותו מהכנסת, לפני כשבועייםצילום: אוליבייה פיטוסי

דרעי התפטר מהכנסת על רקע המשבר שפרץ בש"ס בעקבות פרסום הקלטה של הרב עובדיה יוסף מ-2008, בה הוא תוקף את דרעי. עם התפטרותו ביקשו כל חברי הכנסת מטעם מפלגת ש"ס אישור ממועצת חכמי התורה להתפטר גם הם. 

מהקלטת הרב עולה כי המנהיג הרוחני החליף את נאמנו, ח"כ אלי ישי, בעקבות לחצים כבדים שהופעלו עליו. "30, 40 אחוז יברחו לנו. למה? כי שפטו אותו בבית המשפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מקבל שוחד? 40-30 אחוז לא יישארו, אז יברחו לנו. למה? למה נעשה כך? על ישי אין לאף אחד שום דבר", אמר הרב למקורביו והוסיף כי "דרעי עצמאי מדי" ולא ישמע בקולו. כמו כן, הדגיש המנהיג הרוחני כי לא יבגוד בישי.

כהכנה למהלך הצפוי, פרסמה אמש ש"ס מכתב מאת הרב שלום כהן, העומד בראש מועצת חכמי התורה, המורה לדרעי לחזור להנהגת התנועה. "אין לך בשום אופן רשות ללכת", כתב הרב כהן, "הנני מורה לך לשוב להנהיג את התנועה הקדושה, אשר כולה קודש וכל מטרתה להרבות כבוד שמים, לשמוע זעקת אביון ולהרבות תורה בעם ישראל".

הרב כהן ומועצת החכמים כבר הורו לדרעי לפני כשבועיים לחזור בו מכוונתו "בגזירת התורה", אבל דרעי השתהה עד עתה. הוא הודיע כי יישאר בתנועה שבוע וחצי לאחר שכבר נסגר מאהל "שאגת אריה 2", שנועד לייצר אווירה של אהדה ציבורית סוחפת כלפיו.

בעוד דרעי שבר את הכלים, מטה הבחירות שלו המשיך לתפקד כמתוכנן מול משבר הקלטות במטרה להחזיר למשחק את ש"ס תחת הנהגתו. המטה פעל בהתאם לתוכנית התגובה שגובשה מיד אחרי שידור הקלטת בחדשות 2, כלומר הזנחת כל המסרים האחרים של ש"ס והתמקדות בדמותו של הרב עובדיה יוסף (תחת הסיסמה "אבא, מה עשו לך?!") ובדמותו של דרעי כנרדף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ