דיכטר ומיכאל רצון ערערו על תוצאות הפריימריז בליכוד: "קלפיות זויפו"

דיכטר דורש ספירה חדשה של הקולות או בחירות חוזרות. "בקלפי בירושלים הושתלו פתקים בידי מישהו בכוונת זדון לשנות תוצאות הצבעה חוקיות"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

השר לשעבר אבי דיכטר, וסגן השר לשעבר מיכאל (מיכי) רצון, עתרו נגד תוצאות הפריימריז בליכוד. אתמול היה היום האחרון להגשת העתירות. סגנית השר ציפי חוטובלי הגישה כבר שלשום ערר לוועדת הבחירות של המפלגה, על תוצאות הספירה בכמה קלפיות, בניסיון לשפר את מצבה ברשימת הליכוד ולהתקדם למקום ה–20, המאויש כעת על ידי דיכטר.

>>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות​

רצון ערער על תוצאות קלפי באור יהודה, שבה לא קיבל, לפי הרישומים, אף קול. זאת, בעוד שבסרטון המתעד את ספירת הקולות בקלפי, שנחשף בערוץ 2, מכריזים הסופרים על פתקים הנושאים את שמו כמה פעמים. "יש בידי הצהרות מצביעים ולפיהן גם בקלפיות אחרות התרחש אותו דבר בדיוק", אמר אתמול רצון.

דיכטר בכפר המכבייה, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

דיכטר הגיש אתמול ערר על תוצאות הבחירות והזהיר בערר כי "בלי פסילת הקלפיות המזויפות נצטרך ללכת לבחירות חוזרות". לפי התוצאות הרשמיות של הבחירות מוקם דיכטר במקום ה–15 ברשימה הארצית, ועקב שריונים לנציגי מגזרים הוצב במקום ה–20. לדיכטר היה יתרון של 754 קולות על סגנית השר ציפי חוטובלי, שמוקמה במקום ה–26. אבל לאחר ארבעה ימים, ובעקבות עררים של חוטובלי, אותרה קלפי בירושלים שלא נכללה במניין הקולות הסופי ובה 700 קולות, שאת רובם המוחלט קיבלה חוטובלי. ספירת קולות הקלפי צמצמה את הפער בינה לדיכטר ל–55 קולות.

"באתר הבחירות בירושלים אירעה תופעה חמורה מאין כמותה הגובלת בפלילים", נטען בערר של דיכטר. לטענתו, תוצאות אלו "הושתלו בידי מאן דהו בכוונת זדון כדי לשנות תוצאות הצבעה חוקיות... מעטפות כפולות אלו — במעשים פליליים יסודן". לפי הערר, שבח שטרן, המזוהה עם חוטובלי, שימש בניגוד לחוק לכאורה, יומיים לאחר הפריימריז, חבר ועדת הבחירות שהחליטה לספור מחדש את הקולות ולכלול את תוצאות הקלפי מירושלים.

בדיקה שעשה דיכטר העלתה כי בירכא נספרו רק שתיים משלוש קלפיות, "ודומה כי גורם כלשהו פעל להעלמתה של הקלפי בדרך או באתר המרכזי בתל אביב". הערעור גם חושף סרט המתעד את ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל, יושב במתחם הקלפי, לכאורה בניגוד לחוק, כאחראי על "בדיקת זכאות הצבעה", ומעניק למצביעים טפסים שסומנו בהם מבעוד מועד המועמדים מטעמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ