הפריימריז בליכוד: ועדת הבחירות דחתה את הבקשה לקיים ספירה חוזרת בכמה קלפיות

הערעור של סגן השר לשעבר מיכאל רצון נדחה. "לדעת הוועדה אין מקום לקיים ספירה חוזרת של הקולות והאפשרות לקיים ספירה ממוחשבת, כלל לא עמדה על סדר יומה", נמסר בתגובת הליכוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת הבחירות של הליכוד דחתה היום (שלישי) את הערעור שהגיש סגן השר לשעבר מיכאל רצון על תוצאות הפריימריז ואת בקשתו לספירה מחודשת של הקולות בכמה קלפיות, שרצון ערער על תוצאותיהן. 

>>>מה צופים הסקרים ללכוד >>>בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות​

"ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד דחתה את הערעור של מיכאל רצון, שכן כתב הערעור, אינו מראה עילת ערעור, מה גם שהפער בתוצאות בין ח״כ רצון, שזכה ב-10,731 קולות לבין ח״כ ציפי חוטובלי שמשובצת מקום אחד לפניו ברשימה הארצית הינו גדול במיוחד ועומד על 10,106 קולות", נמסר מהליכוד בתגובה. "לדעת הוועדה אין מקום לקיים ספירה חוזרת של הקולות והאפשרות לקיים ספירה חוזרת ממוחשבת, כלל לא עמדה על סדר יומה".

מיכאל רצוןצילום: דודו בכר

רצון ערער על תוצאות קלפי באור יהודה, שבה לא קיבל, לפי הרישומים, אף קול. זאת, בעוד שבסרטון המתעד את ספירת הקולות בקלפי, שנחשף בערוץ 2, מכריזים הסופרים על פתקים הנושאים את שמו כמה פעמים. "יש בידי הצהרות מצביעים ולפיהן גם בקלפיות אחרות התרחש אותו דבר בדיוק", אמר אתמול רצון.

בדיון היום בערעור הציע מבקר התנועה עו"ד שי גלילי לבצע ספירה מחודשת של הקולות על ידי סורק והוועדה התחייבה לשקול את ההצעה. רצון אמר לפני ההודעה על דחיית הערעור כי ״הצעתו של גלילי יכולה לשים סוף לברדק בספירת הקולות. הצדק במפלגה דמוקרטית כמו הליכוד צריך לא רק להיעשות, אלא בעיקר להיראות״.

מלבד רצון, גם השר לשעבר אבי דיכטר וסגנית השר ציפי חוטובלי עתרו נגד התוצאות, אולם עתירות אלה טרם נידונו. דיכטר הגיש אתמול ערר על תוצאות הבחירות והזהיר בערר כי "בלי פסילת הקלפיות המזויפות נצטרך ללכת לבחירות חוזרות". "באתר הבחירות בירושלים אירעה תופעה חמורה מאין כמותה הגובלת בפלילים", נטען בערר של דיכטר. לטענתו, תוצאות אלו "הושתלו בידי מאן דהו בכוונת זדון כדי לשנות תוצאות הצבעה חוקיות... מעטפות כפולות אלו — במעשים פליליים יסודן". חוטובלי הגישה ערר על תוצאות הספירה בכמה קלפיות, בניסיון לשפר את מצבה ברשימת הליכוד ולהתקדם למקום ה–20, המאויש כעת על ידי דיכטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ