סיסמת הבחירות של ליברמן: אריאל לישראל, אום אל פאחם לפלסטין

"אין שום סיבה שכל אותם מסיתים ונציגי ארגוני טרור בכנסת ישראל לא יעברו לרשות הפלסטינית", אמר יו"ר ישראל ביתנו - שהבטיח לחשוף את רשימת המועמדים ביום שני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, חשף הבוקר (חמישי) את ססמת הבחירות של ישראל ביתנו במערכת הבחירות: "אריאל לישראל, אום אל פאחם לפלסטין״.   ליברמן אף הודיע באירוע כי הרשימה החדשה תיחשף ביום שני הקרוב. ״העשיריה הראשונה תהיה צעירה, חדשה ומתחדשת", הבטיח.

 >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

בשבועות האחרונים, כשברקע חקירת פרשת ישראל ביתנו, הודיעו ארבעה ח"כים מכהנים על פרישה מהמפלגה: פאינה קירשנבאום, יצחק אהרונוביץ, עוזי לנדאו ודוד רותם. עתידו במפלגה של יאיר שמיר, ששוהה כעת בהודו, יתברר עם שובו הצפוי בשבוע הבא. לצד ח"כ אורלי לוי אבוקסיס והעיתונאי לשעבר שרון גל שיזכה לשריון, ישובצו ברשימה החדשה שמות חדשים שייבחרו מתוך רשימה של 65 מועמדים. בין היתר נמצאים ברשימה עו"ד בני דון יחיא, ראש העיר צפת אילן שוחט, אילן קדוש, ד"ר שמואל סעדיה וד"ר יובל רבינוביץ.

שר החוץ אביגדור ליברמן, הבוקרצילום: דודו בכר

"אתמול הוועדה המסדרת סיימה את מיון המועמדים", אמר. "אני שמחתי שניגשו 65 מועמדים להצטרף לרשימה לכנסת של ישראל ביתנו. שמחתי לראות גם יהודים, גם דרוזים, מוסלמים, נוצרים ראשי ערים וקיבוצניקים. ספרתי לפחות שבעה בעלי דוקטור למזרחנות, פילוסופיה ומדעים מדוייקים".

ליברמן אמר כי היתה התלבטות רבה במפלגה לגבי הקו המרכזי בקמפיין. "מה שהכריע אצלי זה הסרטון בטלוויזיה על האחיין של חנין זועבי, אחד מבני משפחת זועבי, שהתייצב לטובת ישראל בצוק איתן ונאלץ להסתתר לברוח ולחפש מחסה. אנחנו מדברים על יהודים אחוזי פחד באירופה שוחדים להסתובב עם כיפה ופיאות. ערים מרכזיות באירופה יהודים בלבוש מסורתי לא מוכנים להכנס לשם. מה שהרתיח אולי הוא שהגענו לאותו מצב בישראל: אותו נער ערבי שמזדהה ותומך במדינת ישראל נאלץ לברוח ולהסתתר והוא מוקצה בחברה שלו. זה הדבר המרכזי שאנחנו רוצים להשתנות".

"אין שום סיבה שכל אותם מסיתים ונציגי ארגוני טרור בכנסת ישראל לא יעברו לרשות הפלסטינית. חנין זועבי, אחמד טיבי וראאד סלאח, אין שום סיבה שימשיכו להיות אזרחי ישראל", אמר.

ליברמן הוסיף כי המפלגה תשים דגש על הנושא המדיני בקמפיין שלה ומתח ביקורת על פוליטיקאים משמאל ומימין לו. "הגענו לצומת דרכים ודרושות הכרעות. אנחנו מציגים תפיסה מדינית חדשנית מול תפיסה מדינית אנכרוניסטית שמציגים האחרים. כל מה שציפי לבני והרצוג יכולים להציע הם הציעו בקמפ דייוויד במפגש של אהוד ברק עם קלינטון וערפאת או באנאפוליס. מה שמציג בנט והבית היהודי זאת מדינה דו לאומית קלאסית. הם צריכים להחליט אם לדבר על מדינה דו לאומית בין הירדן לים, או מדינת אפרטהייד בלי לתת זכות בחירה לכל האזרחים שחיים שם".

"השונאים שלנו בכל העולם נאחזים בנקודות אחיזה כאלה ואנו נספק להם כך את ההוכחות. ישראל ביתנו היחידים שמציגים גישה פרגמטית, לא סטגנציה או סטטוס קוו. ישראל כמדינה יהודית עם מקסימום שטח ואוכלוסיה נאמנה לערכי מדינת ישראל, לדגל ולהמנון", הוסיף.

האירוע של ליברמן מתקיים בצל חקירות השחיתות שבה נקשרו שמותיהם של בכירים במפלגה ובהם פאינה קירשנבאום וסטס מיסז'ניקוב. ליברמן התייחס לנושא ותקף שוב את רשויות אכיפת החוק בטענה לרדיפה פוליטית. "זכותה וחובתה של המשטרה לחקור כל דבר", אמר. "אם מישהו יימצא אשם, הוא יצטרך לשלם את כל המחיר. אין בזה ספקות. מה ההשגות שלי? דיברתי על העיתוי והניסיון להגיע להרשעה בכלי התקשורת. הרשעות הן בבית משפט בלבד. הניסיון להרשיע אותנו באמצעות הדלפות מרושעות ומגמתיות, שהן במקרה הטוב בגדר הטעיה".

"יום לאחר הכנס באריאל. ראינו מכתב בתקשורת מהיועמ"ש על כך שהיא פוקדת את משרדה ויש בכך שיבוש חקירה. אולי מעניין מי מהמשטרה הטעה את היועמ"ש", אמר בהתייחסו לקירשנבאום. "העובדה שהיא לא ביקרה במשרד זאת עובדה. זה לא נתון לפרשנות. היא לא פקדה את משרדיה אפילו לשניה אחת. מישהו הטעה את היועמ"ש. אני מניח שיש יותר מפרט אחד שמישהו הטעה אותו". 

ליברמן התייחס גם לשורת העזיבות של בכירי המפלגה בשבועות האחרונים קירשנבאום היתה האחרונה לעזוב וקדמו לה השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', שר התיירות, עוזי לנדאו, ויו"ר ועדת החוקה, דוד רותם. "רוב האנשים שהודיעו שהם עוזבים את המפלגה היו נשארים ברשימה לו הייתי מבקש. התהליך הטבעי של חידוש והתחדשות יימשך". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ