סקרי ערוצי הטלוויזיה: המחנה הציוני פותח פער מהליכוד

הסקרים, שנערכו לאחר חשיפת רשימת העבודה, מעלים פער שבין מנדט לארבעה מנדטים לטובת הרצוג ולבני. סקר ערוץ 10 הוא גם הראשון שלפיו להרצוג סיכוי טוב יותר לכונן קואליציה מלנתניהו

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

המחנה הציוני פותח פער מרשימת הליכוד - כך עולה מסקרי הבחירות שפורסמו הערב (חמישי) בשלושת ערוצי הטלוויזיה. הסקרים, שנערכו לאחר חשיפת רשימת מפלגת העבודה אתמול, מעלים פער שבין מנדט לארבעה מנדטים לטובת הרצוג ולבני.

>>> כמה התחזק המחנה הציוני לעומת הליכוד? כל הסקרים >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

על פי סקר רחב יריעה בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס שפורסם במהדורת החדשות בערוץ 10, המחנה הציוני זוכה ל-24 מנדטים, עלייה של מנדט אחד מהסקר הקודם, ואילו הליכוד יורד במנדט ומתייצב על 20 מנדטים. הבית היהודי מקבל 16 מנדטים; המפלגות הערביות, שנבדקו במשותף בסקר, זוכות ל-12 מנדטים; יש עתיד וכולנו בראשות משה כחלון עם עשרה מנדטים; יהדות התורה עם שבעה; ש"ס ומרצ עם שישה; ישראל ביתנו יורדת בשני מנדטים ומקבלת חמישה בלבד; ובסקר זה העם איתנו בראשות אלי ישי עוברת את אחוז החסימה וזוכה לארבעה מנדטים בכנסת.

לבני והרצוג, בחודש שעברצילום: אי-אף-פי

סקר ערוץ 10 הוא הראשון שבו ליצחק הרצוג סיכוי טוב יותר לכונן קואליציה מאשר לבנימין נתניהו, ולפיו הוא עשוי להקים קואליציה המונה בין 61 ל-68 מנדטים. מהסקר, שנערך בהשתתפות 860 נשאלים, עולה עוד כי רק 21% ממצביעי כחלון בטוחים שיצביעו עבורו, כלומר שהמנדטים להם זוכה המפלגה עוד עשויים לנוע למפלגות אחרות. זאת, לעומת 60% ממצביעי מרצ, למשל, שהבהירו שלא יצביעו למפלגה אחרת.

בשאלה מי מבין המועמדים מתאים יותר לתפקיד ראש ממשלה גובר נתניהו על הרצוג בפער של 7%: 42% מהנשאלים קבעו שנתניהו מתאים יותר לתפקיד, לעומת 35% שהביעו תמיכה בהרצוג. 23% השיבו שהם לא יודעים.

הרצוג, שנאם הערב בכנס תוכנית רודמן ללימודי יהדות ארה"ב ומדינת ישראל באוניברסיטת חיפה, התייחס לתוצאות הסקרים ואמר כי הוא שמח ש"כל הסקרים הערב נתנו לנו יתרון ומראים שיש אלטרנטיבה אמיתית, ואני מתכוון לממש זאת", לדבריו, "זה שנתניהו הולך ברחובות פריז עם מנהיגי העולם לא אומר שהם איתו".

סקר מקביל שפורסם במהדורת החדשות בערוץ 2, מציג תוצאות שונות במעט, בין היתר על רקע העובדה שמפלגתו של אלי ישי לא עוברת בו את אחוז החסימה ומפנה מנדטים לטובת מפלגות אחרות. על פי הסקר, המחנה הציוני זוכה ל-25 מנדטים, בעוד הליכוד זוכה ל-23. הבית היהודי מקבלת 16 מנדטים, יש עתיד מקבלת 11, כחלון מקבל שמונה, וישראל ביתנו, ש"ס ויהדות התורה מקבלות שבעה מנדטים כל אחת. רע"מ-תע"ל ובל"ד נבדקו יחד וזכו לשישה מנדטים, וחד"ש נבדקה בנפרד מהן וזכתה לחמישה מנדטים. גם מרצ זכתה לחמישה מנדטים על פי הסקר.

בסקר שלישי שפורסם במהדורת "מבט" בערוץ 1, המחנה הציוני קיבל 26 מנדטים, המספר הגבוה ביותר מבין שלושת הסקרים, והליכוד זכה ל-25 מנדטים. הבית היהודי קיבלו 17 מנדטים, כחלון עם תשעה, יש עתיד ויהדות התורה עם שמונה, ש"ס זוכה לשישה וישראל ביתנו ומרצ מקבלות חמישה מנדטים כל אחת. 

השתתפה בהכנת הידיעה: נעה שפיגל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ