השריון של לבני: אשת התקשורת קסניה סבטלובה

לבני הציגה את סבטלובה, עיתונאית בערוץ 9, במסיבת עיתונאים ותשבץ אותה באחד המקומות ששוריינו לתנועה ברשימה המאוחדת עם העבודה. "נחזיר את ישראל להיות מדינה ציונית ולא קיצונית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר התנועה ציפי לבני הודיעה היום (ראשון) על שיבוצה של אשת התקשורת ברשימת המחנה הציוני. סבטלובה, פרשנית לענייני ערבים בערוץ 9, תשובץ באחד המקומות ששוריינו ברשימת המחנה הציוני לתנועה (מקומות 25,24,21,16).

"קסניה בעיניי היא חלק מאותו פסיפס ישראלי - הציונות היפה. היא עלתה לארץ עם אמה בגיל 14, והצליחה לפרוץ דרכה קדימה בחברה", אמרה לבני. סבטלובה אמרה במסיבת העיתונאים כי "ישראל בעיניי היא מדינה ציונית - יהודית ודמוקרטית שמחוברת לעולם. הרצוג ולבני יודעים לגייס את העולם לצרכים הביטחוניים והכלכליים שלנו - יד קשה מול הטרור, לחלץ את ישראל מהבידוד המדיני והכלכלי. בעוד חודשיים ביחד נעשה את הדבר הנכון - נצביע ונחזיר את ישראל להיות מדינה ציונית ולא קיצונית".

קסניה סבטלובהצילום: אייל טואג

סבטלובה, בת 37, נולדה במוסקבה ובגיל 14, אחרי נפילת מסך הברזל ב-1991, עלתה עם אמה לישראל. באוניברסיטה למדה תקשורת, ערבית ולימודי המזרח התיכון, ובמקביל החלה לעבוד במכון מחקר על התקשורת הערבית ובשבועון בשפה הרוסית. ב-13 השנים האחרונות עבדה ככתבת והפרשנית לענייני ערבים של ערוץ 9 ברוסית, ובמקביל גם עבור כלי תקשורת נוספים, בעיקר מרוסיה. 

סבטלובה צפויה לסייע לרשימת "המחנה הציוני" ולחזק את כוחן בקרב ציבור העולים החדשים, בין היתר על רקע היחלשותה של ישראל ביתנו בחודשים האחרונים. במקביל, לבני צפויה להשלים בתוך ימים את שיבוץ המקומות הנוספים ברשימתה. 

על פי ההערכה, צפויה לבני למנות את מקורבה, יואל חסון, מי שכיהן כח"כ מטעם קדימה בכנסת הקודמת ובמקביל נבחנת האפשרות לשלב גם את הח"כ לשעבר שלמה מולה, שהוביל עם חסון את מהלך הפילוג מקדימה וההקמה של התנועה.

בנוסף, לבני פנתה לאחרונה למירב כהן, מנכלי"ת ארגון אמון הציבור שכיהנה בעבר כחברת מועצת העיר ירושלים והציעה לה להצטרף לרשימה. אלא שלדברי מקורות במפלגה לא ברור אם המהלך ייצא בסופו של דבר לפועל. אלו צפויים להצטרף לח"כ עמיר פרץ ולפרופ מנואל טרכטנברג, שכבר שוריינו ברשימה.

בשבוע שעבר נבחרה יו"ר המפלגה לשעבר ח"כ שלי יחימוביץ' במקום הראשון, והיא תמוקם במקום השלישי ברשימת המפלגה לבחירות לכנסת אחרי היו"ר יצחק הרצוג וציפי לבני, שמקומה כסגניתו של הרצוג שוריין. אחרי יחימוביץ' ממוקמים סתיו שפיר, איציק שמולי ועמר בר לב. ח"כ איתן כבל, שרבים ניבאו לו את המקום הראשון, הגיע רק למקום העשירי ואילו ח"כ אראל מרגלית סיים במקום ה-12.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ