נתניהו: זוהיר בהלול מספק עדות נוספת לאופי האנטי-ציוני של ציפי ובוז'י

ראש הממשלה אמר את הדברים בסרטון שהפיץ בתגובה לעדות אופי שמסר בהלול המשבחת את משפחתו של חשוד בסיוע לחיזבאללה, אך מסתייגת ממנו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

איש התקשורת זוהיר בהלול, מקום 17 ברשימת "המחנה הציוני" לכנסת, מצא עצמו היום (חמישי) בלב מתקפה של מחנה הימין. הסיבה: עדות אופי שמסר בבית המשפט, המשבחת את משפחתו של חשוד בסיוע לחיזבאללה. בהלול הביע הסתייגות מהחשוד מילאד חטיב וממעשיו, אך העלה על נס את מעשי בני משפחתו לדו-קיום וקירוב לבבות בין יהודים וערבים. בעקבות העדות הפיץ ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סרטון שבו הוא מבהיר כי מדובר ב"עדות נוספת לאופי האנטי-ציוני של רשימת השמאל בראשות ציפי ובוז'י".

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר שבע שנות מאסר על חטיב, בן 27, לאחר שהודה כי קיים מגע עם סוכן חוץ, קשר לסייע לאויב בזמן מלחמה ונתן שירות להתאחדות בלתי מותרת. בין השאר, העביר חטיב מידע לסוכן חיזבאללה על מקום נפילת טילים במהלך מלחמת לבנון השניה ועל ביקור שקיים נשיא המדינה אז, שמעון פרס, במג'ד אל כרום. זאת, ככל הנראה מתוך כוונה שהסוכן יפגע בו.

>>> בחירות 2015: כל הכתבות, הפרשנויות​ והסקרים

בהלול התייצב בבית המשפט במארס 2013, שבועות אחדים לפני מתן גזר הדין, ובעדות קצרה ביקש להביע תמיכה בבני משפחתו של חטיב. ”הגעתי לכאן עם לב דואב ועם נפש מיוסרת", אמר לשופטים. לאחר מכן דיבר על משפחתו של חטיב ואמר: “זאת לא רק משפחה נורמטיבית, אלא משפחה שעבורה הערך של שתי הקהילות גבוה. משפחה זו חרתה על דגלה את השותפות, את הדיאלוג בעיקר עם הציבור היהודי".

בהלול התייחס לחשדות נגד חטיב, ואמר: “אני הייתי יותר מאשר המום כאשר שמעתי שהנאשם, אינני יודע אם סרח או סטה מהמשפחה... המשפחה הזאת לא היתה אמורה להביא את הנאשם להסתבכות הזאת. שמעתי מהסנגור על האישומים וזה לא הולם את המשפחה, משפחה שחברה ליהודים, ערבים, תרמה וניהלה דיאלוגים. מלח הארץ".

"משפחה שחברה ליהודים, ערבים, תרמה וניהלה דיאלוגים. מלח הארץ". זוהיר בהלולצילום: עבדאללה שמא

עדותו של בהלול, שנחשפה לראשונה באתר "וואלה", עוררה תגובות חריפות בצדה הימני של המפה: נתניהו מיהר להקליט סרטון שהופץ באינטרנט, שבו הוא מוקיע את "המחנה הציוני" על שילובו של בהלול ברשימה. “החשיפה האחרונה היא עדות נוספת לאופי האנטי-ציוני של רשימת השמאל בראשות ציפי ובוז'י", נאמר בסרטון. "כשחבר כנסת עתידי ברשימה הזאת נותן עדות אופי בשבחו של החיזבאללה, מה עוד יש כאן להוסיף?”.

בנוסף, שר הפנים גלעד ארדן אמר כי “עדות אופי לטובת סייען לאוייב – זאת ציונות נוסח המחנה הציוני... בהלול מחדד את ההבדל התהומי שבין ממשלת שמאל פוסט ציונית הנשענת על תמיכת הסיעות הערביות לבין ממשלת ליכוד לאומית שבראשה נתניהו".

הליכוד והבית היהודי מנהלים בשבועיים האחרונים קמפיין תקיף נגד רשימת "המחנה הציוני", בניסיון לקעקע את נאמנות חבריה לערכים ציוניים. כך, הבית היהודי פרסמה סדרת כרזות שבהן מופיעות התבטאויות של צמרת הרשימה נגד סמלי הציונות. בכרזות נעשה ניסיון לרמוז שדעות המפלגה מקבילות לאלה של חד״ש, ולא של מפלגת מרכז ציונית. בין היתר, הוזכרו דבריה של ח"כ סתיו שפיר, שלפיהם ״התקווה הוא שיר גזעני״ ואמירתה של ח"כ מירב מיכאלי שקראה בעבר ״לא לשלוח ילדים לצבא״. כמו כן, יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, צוטט באומרו: ״הביטוי מדינה יהודית מוטעה לחלוטין״.

הקמפיין הכפול נועד למנוע זליגת מצביעים מהליכוד והבית היהודי לרשימות המתונות במרכז ולאותת למצביעים שאם יתנו את קולם למשה כחלון, יאיר לפיד או אביגדור ליברמן הם עשויים לכונן קואליציה עם הרצוג ולהביא לכהונה של "ראש ממשלה פוסט ציוני".

ח"כ שפיר תקפה אתמול את הקמפיין נגד המחנה הציוני. בנאום במליאת הכנסת אמרה שפיר: "מפלגת הבית היהודי שחושבת שהיא יותר ציונית מבן גוריון, גנבה את הכסף שלנו ובמקום להעביר אותו לשיקום הדרום, למפעל פרי גליל, למפעל בערד, לתוספת מיטות בבתי החולים, והעברתם אותו לחברים שלכם". לדבריה, "ציונות אמיתית זה לדאוג לעתידם של כל אזרחי ישראל. אתם הופכים את הקופה הציבורית לסחר מכר, לקומבינה פוליטית בידיים שלכם. אתם שכחתם מהנגב ומהגליל כדי להעביר 1.2 מיליארד שקלים להתנחלויות בבונוסים. שכחתם את ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ