המאבק בין חוטובלי לדיכטר: הוחלט לספור מחדש את כל הקולות שניתנו לשניים בפריימריז

הקולות ייספרו בעקבות ערעורו של דיכטר. זאת לאחר ששובץ במקום ה-20 וחוטובלי במקום ה-26, ובעקבות ערעורה הוחלפו מקומותיהם. המהלך לא צפוי להשפיע על יתר הרשימה של הליכוד

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בית הדין של הליכוד הורה היום (שישי) על ספירה מחודשת של כל קלפיות הפריימריז ברחבי הארץ, וקיבל בכך את ערעורו של אבי דיכטר, ששובץ במקום ה-26. הספירה מחדש תיגע רק לקולות שקיבלו אבי דיכטר וציפי חוטובלי, ולא לכל המועמדים.

נשיא בית הדין של הליכוד, מיכאל קליינר, אמר כי עמד להכריע כי דיכטר ניצח (זאת לאחר שראה כי קיבל תוספת קולות בהרצליה (12), נתיבות (8) וחצור (48), אולם החליט כי כל הקלפיות ייספרו המחדש. גם לפתרון זה התנגד עו"ד אליעד שרגא, המייצג את חוטבלי, וכעת מנסים למנוע בעזרת צו מניעה את הספירה מחדש.

דיכטר סירב להצעת השופטים לשריין עבורו מקום והבהיר כי הוא מבקש שרצון הבוחר ישוקף. כל טענותיה של ח"כ חוטובלי, שהתנגדה למהלך, נדחו, אך דיון נוסף בעניין יתקיים לבקשתה ביום ראשון בפני נשיאות בית הדין.

עו"ד דן חי ותום שנפ, המייצגים את דיכטר, אמרו בתגובה כי "בפריימריז של הליכוד היה כאוס מוחלט, והיה זה עיוות דין לולא היתה מתקבלת ההחלטה לספור מחדש את כל הקולות בכל הקלפיות ברחבי הארץ. אנו מברכים על ההחלטה המכבדת יותר מכל את רצון הבוחר". 

ח"כ פייגלין על רקע שלטי הבחירות של חוטובלי, בפריימריזצילום: תומר אפלבאום

דוברו של דיכטר, ניסן זאבי, מסר: "העובדה שחוטובלי, ובעיקר בא כוחה, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, מנסים כעת למנוע בצו מניעה לבית המשפט ספירה מחדש של כל הקלפיות, צריכה להטריד את הציבור כולו".

בתחילת השבוע קיבלה ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד את ערעורה של סגנית שרת התחבורה, ח"כ ציפי חוטובלי, על תוצאות הבחירות המקדימות במפלגה. בעקבות ההחלטה תקודם חוטובלי למקום ה-20 ברשימת הליכוד לבחירות לכנסת, ואילו אבי דיכטר יירד למקום ה-26. לאחר הספירה החוזרת התברר שחוטובלי גברה על דיכטר ב-32 קולות בלבד.   

>>>מה צופים הסקרים לליכוד >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, בראשות השופט המחוזי בדימוס מנחם נאמן, סיימה את שלב הבדיקה של הערעורים ההדדיים שהוגשו לה על ידי חוטבלי ודיכטר, בהחלטה מנומקת מאוד, קיבלה את טענת חוטובלי לפיה נפלו טעויות בספירת הקולות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ