סיסמת הבחירות של הליכוד: כמו זו של המחנה הציוני

יומיים לאחר שהרשימה של הרצוג ולבני פרסמה את סיסמתה: "זה אנחנו או הוא", הגיבו היום בליכוד בפרסום קמפיין זהה: "זה אנחנו או הם"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מפלגת הליכוד פרסמה הערב (שבת) את סיסמת קמפיין הבחירות שלה, הזהה לזו של המחנה הציוני שפורסמה לפני יומיים. רשימתם של יצחק הרצוג וציפי לבני תרוץ תחת המשפט "זה אנחנו או הוא" ומפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחרה במשפט "זה אנחנו או הם".  

>>> בחירות 2015: כל הכתבות, הסקרים והפרשנויות

ססמאות הקמפיין של הליכוד ושל המחנה הציוני

בהודעה שפורסמה מטעם הליכוד נכתב כי "זוהי ההכרעה האמיתית בבחירות הקרובות: מי ירכיב את הממשלה? הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו או השמאל בראשות בוז׳י וציפי". 

הקמפיין של המחנה הציוני עלה לרשת ביום חמישי האחרון, ונכתב בו: "הוא - ראש הממשלה שנכשל בכל פרמטר. חברתי, כלכלי, ביטחוני ומדיני. אנחנו – המחנה הציוני בראשות הרצוג ולבני, מנהיגות יוזמת ואחראית שתילחם כדי להחזיר לאזרחי המדינה את מה שמגיע להם. הזכות להתפרנס בכבוד, לחיות פה בביטחון ותקווה לחברה ראויה וצודקת יותר. זה אנחנו או הוא". 

הסיסמה שהציג הליכוד מחדדת את המאבק הדו גושי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין הצמד יצחק הרצוג וציפי לבני. אחד מחברי הכנסת של הליכוד אמר אתמול, ״אין ספק שנתניהו והרצוג מנהלים קמפיין מתואם, גם אם בפועל הוא לא כזה. למעשה, הרצוג מנהל קמפיין עבור נתניהו ונתניהו מנהל עבור הרצוג. שניהם גורמים למתלבטים להתאחד סביב שני הגושים, ימין ושמאל ולא להתפזר למפלגות האופנה״.

מדובר בסיסמה שלישית לפחות שהליכוד מחליף במסגרת הקמפיין האחרון: באירוע הצגת רשימת הליכוד לכנסת לפני כשלושה שבועות, ראש הממשלה חשף את הסיסמה ״נתניהו. לשינוי השיטה״, בניסיון למקד את מערכת הבחירות בשינוי שיטל הממשל בישראל; לפני ימים אחדים ראש הממשלה הציג את הסיסמה ״ברגע האמת. נתניהו״, במסגרת סרטון הטלפון האדום בו ביקש להראות שהרצוג ולבני אינם ראויים מספיק להחזיק בעמדות מתח במערכת הבטחון.

מחר (ראשון) צפוי ראש הממשלה לכנס את חברי סיעת הליכוד ל״גיבושון״ במלון בתל אביב בניסיון להגביר את מעורבות השרים והח"כים של המפלגה בקמפיין. בימים האחרונים תקפו חברים בסיעה את נתניהו על כך שהוא מסתמך על הצוות המקצועי בלבד ולא נעזר בהם בקמפיין. היום החל מטה הליכוד להפיץ הודעות בשמם של השר גלעד ארדן וסגן השר אופיר אקוניס בתגובה על אירועי היום. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ